Wałbrzych uruchomił kolejny żłobek. Szkoły nadal zamknięte

W Wałbrzychu poza jedną szkołą nie uruchomiono jeszcze opieki nad dziećmi w klasach 1-3. Dziś za to wznowiono pracę w kolejnym żłobku samorządowym.

Od dzisiaj samorządy mogą uruchamiać szkoły podstawowe w zakresie opieki nad najmłodszymi dziećmi w klasach 1-3. Zaznaczyć należy, że prowadzone mogą być zajęcia opiekuńcze, a nie zwykłe lekcje. Władze Wałbrzycha nie zdecydowały się jeszcze na otwarcie szkół publicznych poza PSP Specjalną nr 10 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w ramach zajęć zespołów rewalidacyjno-wychowawczych. Kiedy uruchomione zostaną pozostałe szkoły?
 
- Przygotowujemy się do tego, aby otworzyć wszystkie żłobki i szkoły w sposób bezpieczny. Najważniejsze jest dla nas dobro dzieci, jak i pracowników. Szkoły w zakresie opieki dla dzieci klas 1-3 otwarte zostaną od 1 czerwca, czyli za tydzień. Aktualnie trwają przygotowania do tego procesu. Dezynfekujemy pomieszczenia, zamgławiamy je, chcemy być przygotowani najlepiej jak się da - informuje rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, Edward Szewczak.
 
Dziś otwarto żłobek samorządowy nr 3 przy ul. Niepodległości. Tydzień temu jako pierwsze uruchomiono żłobki przy ul. Truskawieckiej i Hetmańskiej oraz przedszkola publiczne przy ul. Mącznej i PSP nr 21.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno