Referendum o odwołanie burmistrza Jacka C. 7 czerwca!
Komisarz wyborczy w Wałbrzychu wyznaczył na niedzielę, 7 czerwca, nową datę referendum w sprawie odwołania aresztowanego burmistrza Boguszowa-Gorc Jacka C. Głosowanie było pierwotnie zaplanowane na 15 marca, jednak ze względu na epidemię koronawirusa, trzeba je było przełożyć.
Z powodu ogłoszenia w Polsce stanu epidemii, referendum w sprawie odwołania burmistrza Jacka C. zawieszono. Powiatowy Inspektor Sanitarny kilka dni przed referendum poinformował Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach, że zagrożenie rozprzestrzeniania się choroby jest zbyt duże i zaproponował odwołanie referendum.
 
Ostatecznie dwa dni przed głosowaniem komisarz wyborczy zawiesił termin głosowania i zwrócił się z prośbą do Inspekcji Sanitarnej o wydanie nowych zaleceń, które muszą zostać spełnione, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom referendum oraz członkom komisji. Dziś już wiadomo, że przeprowadzenie głosowania jest bezpieczne i odbędzie się ono 7 czerwca.
 
- Wreszcie! W końcu możemy ruszyć do przodu z akcją informacyjną. Mamy dwa tygodnie na skuteczną informację o niedzieli, 7 czerwca, jako dacie referendum – cieszy się Daniel Geming, jeden z inicjatorów zwołania referendum o odwołanie aresztowanego burmistrza Jacka C. – W mieście są duże emocje, czujemy, że ludzie chcą iść głosować. Dziś właściwie cała Rada Miejska jest za referendum. Skoro nawet zastępca burmistrza Sebastian Drapała chce oczyszczenia miasta, o czym mówił w rozmowie w „Gościu Dnia” Telewizji Wałbrzych, wszyscy musimy iść zagłosować i odwołać Jacka C. – dodaje Daniel Geming.
 
Przypomnijmy, że Jacek C. został oskarżony m.in. o korupcję, podczas pełnienia funkcji starosty wałbrzyskiego. Miał on przyjąć łapówkę wzamian za zwrot prawa jazdy. Oskarżenie dotyczy także powoływania się na wpływy w Urzędzie Skarbowym  i Izbie Administracji Skarbowej. Kolejnym zarzutem jest działanie na szkodę Gminy Boguszów-Gorce, które w wyniku bezpodstawnego odwołania przetargu na sprzedaż nieruchomości straciły 4 mln złotych. 
 
Oskarżonemu Jackowi C. grozi do 15 lat więzienia
 
szl
foto: archwium
redakcja@walbrzych24.com 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno