Za kulisami 'Akademii Pana Kleksa'

Teatr Lalki i Aktora przygotowuje się do zaplanowanej na wrzesień premiery spektaklu Akademia Pana Kleksa. Podglądamy projekty przygotowane w pracowni krawieckiej a na szkicach widzimy ciekawostkę w postaci... kostiumów bardzo na czasie.

Adaptacji scenicznej, jednej z najpopularniejszych książek Jana Brzechwy podjęła się Karolina Maciejaszek. Za scenografię odpowiada Jana Łączyńska i to jej wizje realizują obecnie teatralne pracownie.

 

Na zakulisowych zdjęciach udostępnionych przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu widzimy jak prezentować się będą kostiumy bohaterów oraz lalek, w które tchną życie aktorzy.

 

 

Wśród rozłożonych na biurku projektach dostrzec można także zwierzęta na czele ze słynnym szpakiem Mateuszem. Warto tu dodać, że jedna ze scen opisująca historię tego bohatera w filmowej adaptacji "Akademii..." z 1983 r. została nagrana w okolicach Zamku Książ.

 

Co ciekawe, na jednym z projektów widzimy stroje lalek nałożone na kombineony do złudzenia przypominające te, w których pracuje się m.in. przy dezynfekcji. Czyżby szykowało się nawiązanie do bieżących wydarzeń? Przekonamy się już we wrześniu.

 

 

plr

foto: FB / Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno