Prezydent zapowiada zwiększenie inwestycji w Wałbrzychu

- Inwestycje bedą bardziej liczne, mówię tu o remontach dróg, budowie nowych dróg, elewacjach, przebudowie budynków, szkołach żłobkiach - mówił w rozmowie z Radiem Wrocław prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 

Jak przyznał prezydent, jest jeszcze za wcześnie by powiedzieć do jakiego stopnia budżet miasta będzie korygowany. 

- My po prostu do końca jeszcze nie wiemy, do jakiego stopnia będzie trudniej. Na pewno będzie trudniej niż zakładaliśmy jesienią ubiegłego roku tworząc budżet, który już wtedy tworzyliśmy w warunkach trudniejszych ekonomicznie jeśli chodzi o funkcjonowanie samorządu - mówił prezydent Szełemej.  

Jak stwierdził prezydent Szełemej w "Rozmowie Dnia" Radia Wrocław, inwestycje mają być sposobem na wyjście z kryzysu po pandemii i zapowiada, że miasto nie bedzie z nich rezygnowało. Jako motor stymulowania gospodarki by ona nie zwolnila, Szełemej widzi zwiększenie ich liczby.  

- Inwestycje bedą bardziej liczne, mówię tu o remontach dróg, budowie nowych dróg, elewacjach, przebudowie budynków, szkoły żłobki, mówimy o infrastrukturze komunalnej jak wodociągi  remonty kanalizacji (...) Robimy wszystko by tam gdzie widzimy szansę na zbuforowanie tego spowolnienia gospodarki aby ten impuls był większy- mówił w rozmowie z Radiem Wrocław prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 

Zapraszamy na czat z prezydentem Romanem Szełemejem - to już dzis o 15:30 na FB prezydenta Romana Szełemeja. 

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno