Życzenia dla samorządowców z okazji 30-lecia

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Od 30 lat Polacy mogą decydować o swoich lokalnych wspólnotach.

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory w Polsce po II wojnie światowej – nie parlamentarne, nie prezydenckie, ale właśnie  samorządowe. W miastach, miasteczkach i wsiach – po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat wspspólnie decydowaliśmy o przyszłości naszego kraju w sposób zupełnie nieskrępowany.

 

Z tej okazji władze Gimny Walim składają samorządowcom życzenia

 

To w Senacie, 30 lat temu, została przygotowana ustawa o samorządzie terytorialnym, która zmieniła polską rzeczywistość, przywracając Polakom prawo współdecydowania o swoich lokalnych wspólnotach.  27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.
Z tej okazji wszystkim samorządowcom, składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności i ogromu satysfakcji z wykonywanej pracy, wspaniałych pomysłów na tworzenie i budowanie naszych lokalnych społeczności, wielu sukcesów zawodowych, osobistych, dużo zdrowia i wytrwałości w kreowaniu rozwoju naszej maleńkiej Ojczyzny.
 
Nie zapominamy też o wszystkich tych,  którzy swoją pracą wpisali się w karty historii budowania lokalnych społeczności i z zaangażowaniem tworzyli samorządy.
I choć wielu z nich nie ma już wśród nas, to wciąż o nich pamiętamy, a wszystkim, którzy czytają te słowa chcemy powiedzieć – dziękujemy.
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno