Czy Aqua Zdrój otworzy basen?

Według zapowiedzi Premiera Mateusza Morawieckiego od 6 czerwca będą mogły znów funkcjonować baseny. Sprawdzamy czy Aqua Zdrój zdecyduje się na otwarcie i od czego to zależy?

W ramach IV etapu odmrażania gospodarki rząd umożliwi między innymi ponowne otwarcie obiektów basenowych. Nie należy się jednak spodziewać, że będą one działały tak jak dotychczas bo na pewno obowiązywać będzie reżim sanitarny i być może limit osób mogących przebywać na danym obiekcie. Prezes Aqua Zdroju Piotr Rachwalski decyzję czy otworzyć basen podejmie dopiero gdy pojawią się konkretne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.
 
- Na dziś mamy tylko zapowiedź premiera, która jeszcze nie jest obowiązującym prawem, więc czekamy na rozporządzenia. Dotychczas pojawiały się one w danym tygodniu do sobotniego wieczora a wchodziły w życie od poniedziałku. Tak było na przykład z obiektami sportowymi. My bez podania szczegółowych warunków nie jesteśmy gotowi podjąć żadnych kroków. Istotne będzie to, co zostanie zapisane odnośnie liczby osób, które będą mogły wejść na obiekt. Wówczas stwierdzimy czy otwarcie będzie opłacalne. Jeśli okaże się, że na basenie może przebywać 20 osób to otwarcie całego kompleksu byłoby głęboko nierentowne - mówi prezes Aqua Zdroju Piotr Rachwalski.
 
Przypominamy, że Aqua Zdrój jest spółką miejską, która najbardziej odczuła skutki pandemii. By ratować miejsca pracy obniżono pensję większości pracowników. Nie obyło się bez redukcji personelu o osoby, które mogły przejść na emeryturę lub miały umowy terminowe. Część pracowników otrzymała wypowiedzenia, które mogą zostać wycofane, jeśli kondycja spółki się poprawi a jest na to szansa, jeśli między innymi uda się uruchomić basen. Oczywiście jeśli będzie to opłacalne.
 
Więcej  o zwolnieniach w Aqua Zdroju przeczytasz TUTAJ.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno