Podziemne koryto Pełcznicy jako plan filmowy ?

Borys Lankosz odpowiedzialny m.in. za  film „Ciemno, prawie noc” pojawił się w Wałbrzychu wraz ze swoją ekipą. Filmowcy szukali planów zdjęciowych, które mogą zostać wykorzystane w najnowszym serialu reżysera pt. „Erynie”. 

„Erynie” inspirowane są powieścią wrocławskiego pisarza Marka Krajewskiego, które według nieoficjalnych informacji są produkcją TVP. Scenariusz do 12 -odcinkowego serialu napisali Igor Brejdygant, Magdalena Lankosz i Władysław Pasikowski. Muzykę do serialu przygotuje Michał Lorenc, a autorem zdjęć będzie Marcin Koszałka.
 
Zdjęcia kręcone są od 1 stycznia w całym województwie. Przedwojenny Lwów odwzorować mają m.in. Wrocław, Legnica oraz Wałbrzych. Początkiem akcji w książce Krajewskiego jest straszliwa śmierć małego chłopca, który według plotek zamordowany został przez lokalnych Żydów. Główny bohater komisarz Edward Popielski, ku zdziwieniu wszystkich ludzi, nie chce przyjąć sprawy... 
 
 
„Erynie” to według mitologii greckiej boginie i uosobienia zemsty oraz wyrzutów  sumienia, najczęściej przedstawiane są ze skrzydłami, rozwianymi włosami, z pochodniami w rękach oraz twarzami wykrzywionymi wściekłością.
 
Marek Krajewski jest autorem wielu kryminałów. Jego książki przetłumaczono na 11 języków, w tym angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i hebrajski.
 
 
Szl
foto: Facebook.com/Budimex/użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno