Przeczytaj kolejną legendę związaną z Walimiem
Na terenie Gminy Walim ustanowiono sześć tablic z legendami związanymi z tamtejszym regionem.  W tym tygodniu, gmina udostępnia legendę o Nocnym Myśliwym.
 
Gmina Walim zaprasza do wzięcia udziału w zabawie, która polega na poznawaniu legend i tajemnic związanych z regionem. Szcześć tablic, które w niezwykle artystyczny sposób obrazują i opowiadają m.in historię żelaznej lipy, szwedzkiego generała i wiernego psa,  zainstalowano w całej miejscowości a ich celem jest promocja gminy. Legendy będą raz w tygodniu prezentowane na stronie www.walim.pl.
Legenda: Nocny myśliwy
 
W dawnych czasach pojawiał się w Górach Sowich Nocny Myśliwy. Płatał ludziom figle, ale czasem potrafił nawet na śmierć wystraszyć. Krążyły plotki, że to sam Duch Gór przybiera postać Myśliwego. Bano się go, opowiadano o nim dziwne historie.  Nie przejmował się tymi opowieściami pewien chłop z Walimia, znany z tego, że lubił się w karczmie przechwalać, szczególnie gdy wypił kilka kufli piwa. Założył się nawet, że jeszcze tej nocy pójdzie w góry, stanie oko w oko z Nocnym Myśliwym i pokaże, kto tu naprawdę rządzi!  Kiedy znalazł się w gęstym lesie, porastającym zbocza sowiogórskich szczytów, pojawiła się przed nim postać, wokół której biegała sfora kolorowych psów. Chłop pomyślał, że coś mu się przywidziało, gdy nagle usłyszał: „Zadrwiłeś z Nocnego Myśliwego, zobaczysz zatem, co cię czeka!” I wtedy spod pobliskiego krzewu wypełzł gruby i długi wąż. Zdjęty strachem chwalipięta z Walimia zamknął oczy i w myślach zaczął żegnać się z życiem. 
Gdy się rano obudził, wokół niego nie było nikogo. Na trzęsących się nogach wrócił do wsi i gdy ludzie pytali, co się stało, drżącą ręką wskazywał na góry. Od tego czasu nigdy się już do nikogo nie odezwał, jakby bał się nawet wymówić imię Nocnego Myśliwego
 
 
szl
info: Gmina Walim
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno