Menu

Rada Miejska doceniła wałbrzyskiego aktora

Rada Miejska Wałbrzycha przyznała Nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2019 rok. Otrzymał ją aktor z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu Paweł Kuźma.

Rada Miejska doceniła wałbrzyskiego aktora
Paweł Kuźma jest absolwentem Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie filia we Wrocławiu. Od października 2015 roku jest zatrudniony w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Oprócz wielu kreacji aktorskich, w tym nagrodzoną animację wielkoformatową lalką w spektaklu "Dzień osiemdziesiąty piąty" w reżyserii Agi Błaszczak, ma za sobą także doświadczenia w prowadzeniu warsztatów teatralnych, głównie z młodzieżą gimnazjalną, najtrudniejszym adresatem działań edukacyjnych z dziedziny sztuki teatru.
 
Paweł Kuźma jest laureatem wielu prestiżowych nagród, wśród których wymienić należy:
- nagrodę Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA dla najlepiej zapowiadającego się aktora lalkarza w Polsce do 30 roku życia,
- nagrodę za spektakl "Dzień osiemdziesiąty piąty" za wyjątkowy obraz relacji międzypokoleniowych i roli marzeń w życiu każdego człowieka na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA z Rzeszowie,
- wyróżnienia aktorskie na ww. Festiwalu tajnego jurora oraz głównego jury za rolę w spektaklu „Dzień osiemdziesiąty piąty",
- nagroda aktorska im. prof. Władysława Jaremy w dziedzinie animacji lalkowej w Sekcji Teatrów Związku Artystów Scen Polskich za rolę Santiago na 29. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu".
 
 
Jak czytamy w uzasadnieniu: nagrody i wyróżnienia dla aktora - wałbrzyszanina, skutecznie promują dorobek artystyczny Teatru, jak i sprzyjają promocji miasta jako prężnego ośrodka kulturotwórczego na mapie kulturalnej naszego kraju, dlatego przyznanie nagrody Rady Miejskiej Wałbrzycha za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2019 Pawłowi Kuźmie jest doskonałym uhonorowaniem jego dotychczasowych osiągnięć.
 
Nagroda finansowa przyznawana przez Radę Miejską wynosi 5000 zł.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   nagroda  |   aktor  |   paweł kuźma  |   teatr lalki i aktora  |   rada miejska  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij