Nie bedą głosował na Dudę - Kubala pisze do prezesa Kaczyńskiego

Nie będą głosować na Pana Andrzeja Dudę - pisze w liście do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wałbrzyski przedsiębiorca Marek Kubala.  Po zapowiedzi protestu głodowego przed Kancelarią Prezydenta i liście do Andrzeja Dudy, Kubala pisze gorzki list do prezesa Kaczyńskiego. 


 

To kolejny gorzki list wałbrzyskiego przedsiębiorcy Marka Kubali, tym razem do samego prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. W liście pada dużo gorzkich słów:

Z przykrością stwierdzam , że nasze ludzkie dramaty zostały perfidnie wykorzystane przez Prawo i Sprawiedliwość , które niosło na sztandarach wyborczych naszą krew i nasze dramaty jako przykład konieczności wprowadzenia przez " dobrą zmianę reform wymiaru sprawiedliwości (cały list na końcu ratykułu)

Marek Kubala wysłał już list do prezydenta Andrzeja Dudy (list znajdziesz TUTAJ). Przedsiebiorca planuje protest głodowy przed Kancelarią Prezydenta, uzależnia swój protest od rozpatrzenia skargi konstytucyjnej i skargi nadzwyczajnej.


Kolejny list ma trafić do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.  List jest swego rodzaju skargą na wymiar sprawiedliwości, czytamy w nim:  Pomimo , iż po 20 - latach mojej nierównej walki w sądach mijają kolejne dwa lata , to nadal nie ma żadnych rozstrzygnięć co więcej żadnych rzetelnych informacji , które uzasadniałyby rażącą zwłokę w rozpoznaniu mojej skargi nadzwyczajnej.  


 

Marek Kubala prowadził w Wałbrzychu salon samochodowy Seata. W 2000 roku został zatrzymany, postawiono mu kilka zarzutów, między innymi przemytu aut, przebijania numerów rejestracyjnych, korupcji, posługiwania się sfałszowanymi opiniami technicznymi, zaniżania wartości pojazdów - przedsiębiorca trafił do aresztu. Po miesiacu  Marek Kubala opuścił areszt, jednak samochody zostały już zabrane z salonu a banki domagały się natychmiastowej spłaty kredytów i przystąpiły do windykacji.  W 2011 roku Marek Kubala rozpoczął walkę o odszkodowanie, domagając się od Skarbu Państwa blisko 50 milionów złotych. Sąd Okręgowy w Świdnicy przynał niespełna 90 tysięcy złotych odszkodowania, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu  153 tysiące z żądanych 48 milionów. Sąd Najwyższy w 2017 roku oddalił kasację w jego sprawie.

 

- Był to pokaz bezprawia wymiaru sprawiedliwości. (...) Niech ta moja sprawa będzie przestrogą dla wszystkich, którzy uważają że w Polsce obowiązuje państwo prawa - mówił w lutym 2017 roku  Marek Kubala, po oddaleniu przez  Sąd Najwyższy w Warszawie kasacji. 


List Marka Kubali do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego

 
 
Pan Jarosław Kaczyński 
Prezes  Prawa i Sprawiedliwości 
 
Obywatele nie mogą wątpić w sprawiedliwość państwa . 
 
W piśmie z dnia 30 kwietnia 2019 r, skierował Pan Prezes życzenia sukcesów w działalności Stowarzyszenia Niepokonani 2012 , a przede wszystkim tego , by działalność Stowarzyszenia doprowadziła do usunięcia z naszego życia publicznego powodów , dla których została zostało ono założone . 
 
Pomimo , iż mija rok od pisma Pana Prezesa , to z przykrością muszę stwierdzić , iż powody dla których zostało założone Stowarzyszenie Niepokonani 2012 , które konsoliduje tysiące osób skrzywdzonych przez bezprawne działania wymiaru sprawiedliwości nie nastąpiły .
 
Wręcz przeciwnie sytuacja , która ma miejsce w Prokuraturze Krajowej nadzorowanej przez Pana Zbigniewa Ziobro Prokuratora Generalnego jest jeszcze gorsza i nie daje nam skrzywdzonym , którzy skierowali swoje wnioski o wniesienie skarg nadzwyczajnych za pośrednictwem Prokuratora Generalnego żadnych perspektyw na rychłe rozpoznanie naszych spraw . 
 
Takim przykładem niech będzie złożony mój wniosek z dnia 3 kwietnia 2018 r, sygn. Sn 435/18 o wniesienie " skargi nadzwyczajnej " za pośrednictwem Pana Zbigniewa Ziobro Prokuratora Generalnego . 
 
Pomimo , iż po 20 - latach mojej nierównej walki w sądach mijają kolejne dwa lata , to nadal nie ma żadnych rozstrzygnięć co więcej żadnych rzetelnych informacji , które uzasadniałyby rażącą zwłokę w rozpoznaniu mojej skargi nadzwyczajnej .  
 
Co innego kiedy sprawa skargi nadzwyczajnej dotyczy partyjnej koleżanki Pana Zbigniewa Ziobry Prokuratora Generalnego Euro Posłanki Pani Beaty Kępy , której sprawa została rozpoznana poza kolejnością i bez zbędnej zwłoki ! W tak zwanym trybie przyśpieszonym.
 
Zgodnie z obietnicami Pana Andrzeja Dudy Prezydenta RP - Skarga Nadzwyczajna miała być szansą dla Polaków , którzy czują się skrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości , będą mieli możliwość ponownego rozpatrzenia ich spraw , uzyskania sprawiedliwego wyroku i - co równie ważne - odzyskanie zaufania do własnego państwa . 
 
Z przykrością stwierdzam , że nasze ludzkie dramaty zostały perfidnie wykorzystane przez Prawo i Sprawiedliwość , które niosło na sztandarach wyborczych naszą krew i nasze dramaty jako przykład konieczności wprowadzenia przez " dobrą zmianę reform wymiaru sprawiedliwości " . 
 
W związku z powyższym pragnę poinformować Pana Prezesa , iż tysiące poszkodowanych , którzy czują się oszukani przez PiS nie będą głosować na Pana Andrzeja Dudę Prezydenta RP w zbliżających się wyborach prezydenckich . 
 
                                   Trybun Poszkodowanych 
                                           Marek Kubala 


 

 

Czytaj też:
List Marka Kubali do prezydnta Andrzeja Dydy
Protest Marka Kubai przed Kanselarią Prezydenta


adm
foto: walbrzych24.com / monter
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno