Zobacz jak wygląda budowa mieszkań przy ul. Staszica (FOTO)

Budynek na Nowym Mieście według rozporządzenia konserwatora zabytków ma przypominać okoliczne kamienice. Powstaną tam 43 mieszkania komunalne, których koszt budowy wyniesie ponad 11 milionów złotych.  

Budowa czterosegmentowego budynku wielorodzinnego, ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Nieruchomość przeznaczona będzie na cele mieszkalne oraz usługowe w wydzielonej części parteru. Powstaną 43 mieszkania z ogrzewaniem gazowym. Dostęp do mieszkań położonych na pierwszej kondygnacji nadziemnej zaprojektowanych wokół klatek schodowych, będzie zapewniony osobom niepełnosprawnym poprzez platformy schodowe zainstalowane na pierwszym biegu schodów. Zaprojektowano tam również mieszkania typu M1 (1 pokojowe z kuchnią lub aneksem kuchennym) i M2 (2 pokojowe z kuchnią lub aneksem kuchennym) oraz dodatkowo o zwiększonej powierzchni M3 (trzy-pokojowe) i M4 (4 - pokojowe).

 

Koszt inwestycji to ponad 11 mln zł. Budowa realizowana jest z udziałem środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wałbrzych korzysta z puli 120 mln zł preferencyjnej pożyczki, która stanowi 50% kosztów planowanych i już realizowanych inwestycji. Są to m.in. remonty kamienic, dróg oraz instytucji publicznych.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

szl

foto: WTV

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno