Prawie 70 000 zł dla Teatru Lalki i Aktora

Spektakl, koncert piosenki aktorskiej i spotkania z twórcami - wszystko to stanie się możliwe dzięki 68 000 zł, które otrzymał Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu na działania online. 

W ramach przyznanej dotacji wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora zrealizuje projekt pn. #ZOSTANWDOMUZTLIA, który zakłada wyprodukowanie spektaklu stolikowego, koncertu piosenki aktorskiej oraz spotkania z twórcami.
 
Wszystkie działania tworzą spójną całość i odwołują się do tekstu Oscara Wilde'a pt. „Prawdziwy przyjaciel”.
 
Nie będzie to pierwsze spotkanie naszego Teatru z tym tekstem, bowiem zaledwie tydzień temu mieliśmy premierę on-line performatywnego czytania tego opowiadania – informuje Karolina Sobolewska z Biura Promocji i Edukacji TLiA.
 
Teraz będziemy kontynuować prace, a w zasadzie rozwijać je, ponieważ tekst Wilde'a ma bardzo szerokie pole eksploatacji interesujących nas tematów – dodaje.
 
- Przyjaźń, na którą wskazuje sam tytuł tekstu, będzie głównym motywem przewodnim zaplanowanych przez Teatr działań. – W spektaklu chcielibyśmy, aby na oczach widzów powstawała rzeczywistości zawarta w tekście Wilde'a, czyli np. biednego i bogatego domu głównych bohaterów – mówi Seweryn Mrożkiewicz, reżyser.
 
Ważnym elementem, a jednocześnie celem przedstawienia będzie wzbudzenie w widzu świadomości, że przedstawione w inscenizacji relacje mogą przytrafić się każdemu. Jak wówczas zareagować? Czy wykorzystywanie słabości innych dla realizacji własnych celów jest dobre? Czy przyjaźń jest potrzebna? Czy mogę być przyjacielem? Czy mam przyjaciela? – dodaje reżyser.   
 
 
Podczas prac realizatorskich widzowie będą mogli podglądać działania wszystkich twórców. W tym celu Teatr będzie przygotowywał m.in. relacje zza kulis ukazujące prace aktorsko – reżyserskie czy też scenograficzne.
 
Projekt #ZOSTANWDOMUZTLIA to również koncert piosenki aktorskiej, który będzie muzycznym i tematycznym dopełnieniem spektaklu „Przyjaciel”, a w jego repertuarze znajdą się teksty m.in. o przyjaźni, miłości, chciwości czy lojalności we współczesnych aranżacjach muzycznych.
 
Prace realizatorskie nad projektem #ZOSTANWDOMUZTLIA zostały zaplanowane na czerwiec 2020. Premiera on-line spektaklu "Przyjaciel" odbędzie się 7 lipca, natomiast koncertu 20 września. 
 
Środki pochodzą z Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, które w drodze konkursu pozytywnie rozpatrzyło wniosek wałbrzyskich Lalek.
 
info i foto: Teatr Lalki i Aktora
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno