141 nowych zakażeń i 5 ofiar koronawirusa

W statystykach znów przeważająca liczba przypadków pochodzi ze Śląska. Wśró 141 nowych zakażeń aż 98 wykryto w tym regionie. Województwo Dolnośląskie na drugim miejscu z 13 nowymi potwierdzonymi przypadkami.

Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
śląskiego (98),
dolnośląskiego (13),
opolskiego (9),
świętokrzyskiego (6),
wielkopolskiego (5),
zachodniopomorskiego (4),
pomorskiego (3),
podkarpackiego (2),
lubuskiego (1).
 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Zgierz, 65-K Poznań, 86-K Starachowice, 51-K, 87-K Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
 
W związku z przekazanym przez WSSE Bydgoszcz raportem dotyczącym 1 błędnie zaraportowany przypadek zakażenia, zostanie odejęty ze statystyk.
 
Na Dolnym Śląsku przybyło 13 nowych ozdrowieńców. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Legnicy i powiatów: górowskiego, legnickiego, olesnickiego, średzkiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego i wołowskiego. W sumie liczba zakażonych na Dolnym Śląsku sięgnęła 2543. Rano służby wojewody przekazały informację o 14 przypadkach wyzdrowienia w naszym województwie.
 
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 22964/1 043 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Dziś rano dowiedzielismy się o 132 ozdrowieńcach. W sumie koronawirusa pokonało już 10692 pacjentów.
 
 
plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno