Po przekroczeniu granicy nadal kwarantanna
Nadal obowiązkowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski - to najnowsze  rozporządzenie Rady Ministrów. Nadal (do odwołania) wstrzymane jest przemieszczanie się pasażerów w transporcie kolejowym z przekroczeniem granicy Polski.
 
 
Osoby przekraczające granicę Polski są zobowiązane przekazać straznikowi granicznemu informacje o adresie zamieszkania lub pobytu, gdzie bedą musiały przejść  obowiązkową, 14-dniową kwarantannę wraz z osobami które mieszkają pod wskazanym adresem. 
 
Według rozporządzenia obowiązkowej kwarantanny nie muszą przechodzić między innymi załogi samolotów, rybacy, marynarze, kierowcy wykonujący międzynarodowy przewóz oraz uczniowie i studenci uczący się w Polsce.
 
Dokument zakłada również utrzymanie (do odwołania) zakazu organizowania zgromadzeń - mowa między innymi o zgromadzeniach spontanicznych, czyli odbywających się "w związku z zaistniałym nagłym i niemożliwym do wcześniejszego przewidzenia wydarzeniem związanym ze sferą publiczną, których odbycie w innym terminie byłoby niecelowe lub mało istotne z punktu widzenia debaty publicznej".
 
 
Rozporządzenie Rady Ministrów weszło w życie dziś (w sobotę 30 maja) z wyjątkiem kilku przepisów, które wejdą w życie 1 czerwca i 6 czerwca

adm
źródło: Polska Agencja Prasowa
foto: ilustracyjne 
redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno