Wycieczki samochodowe na Trójgarb nadal modne

Moda na wycieczki samochodowe na Trójgarb nie mija - donoczą nasi czytelnicy. Przypominamy, za nielegalny wjazd do lasu grozi 500-złotowy mandat. 

Jak infirmuje  Mateusz Majchrzyk z Nadleśnictwa Wałbrzych skala problemu jest bardzo duża. 

-  Ciężko podać konkretne dane ponieważ nadleśnictwo nie prowadzi takiej statystki. O ile wjazdy samochodami stanowią raczej zdarzenia incydentalne (ok. kilka razy na kwartał), to wjazdy crossami lub quadami zdarzają się w wielu miejscach każdego weekendu i niestety są społecznie akceptowalne. Oczywiście Straż Leśna prowadzi patrole, a w niektórych miejscach prowadzony jest monitoring, a także często organizowane są akcje wspólnie z policją, strażą miejską lub innymi jednostkami straży leśnej, ale tzw. crossowcy i quadowcy często poruszają się pojazdami bez tablic rejestracyjnych oraz z zasłoniętymi twarzami i wyegzekwowanie kar za łamanie prawa od tych osób jest bardzo utrudnione. - mówi 
Specjalista Służby Leśnej nadleśnictwa Wałbrzych, Mateusz Majchrzyk.

Za nielegalne wjazdy do lasu grozi mandat do 500 zł. 
 
- Na podstawie każdego zgłoszenia, które do nas trafi i które dotyczy nielegalnych wjazdów na tereny leśne, wzywany jest kierowca pojazdu (oczywiście o ile takiego uda się ustalić na podstawie posiadanych informacji) i zgodnie z  k.w. art. 161 lub/i 165 może zostać nałożony mandat w wysokości do 500 zł lub może zostać skierowany wniosek do sądu o ukaranie. -  mówi Mateusz Majchrzyk.
 


adm
foto: czytelnik walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno