Co z podróżami zagranicznymi?

- Rekomendacje związane z wyjazdami zagranicznymi będą przedstawiane mniej więcej w połowie czerwca. Wtedy odniesiemy się też do sytuacji w innych krajach - poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Podczas konferencji prasowej Cieszyński był pytany m.in. o to, czy będą rekomendacje dla Polaków związane z wyjazdami zagranicznymi.
 
- Rekomendacje związane z wyjazdami zagranicznymi będą przedstawiane mniej więcej w połowie czerwca. Wtedy odniesiemy się też do wszystkich innych przypadków, sytuacji w innych krajach - poinformował.
 
Wiceszef MZ przypomniał, że z informacji podanych w poniedziałek przez MSZ wynika, że "w Grecji będzie możliwe realizowanie lotów wychodzących z Polski za wyjątkiem jednego z lotnisk".
 
- Także widzimy, że ta sytuacja dynamicznie się rozwija. Ja jestem przekonany, że także wobec Polski wszelkie restrykcje będą w niedługim czasie zniesione - powiedział.
 
Rząd Grecji zdecydował o uruchomieniu od 15 czerwca lotów międzynarodowych przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Otwarte zostaną lotniska w Atenach i drugim pod względem wielkości greckim mieście - Salonikach, a od 1 lipca decyzja ta obejmie wszystkie porty lotnicze w kraju.
 
W piątek greckie ministerstwo turystyki poinformowało, że obywatele 29 państw będą od 15 czerwca zwolnieni z odbywania przy przyjeździe do Grecji obowiązkowej kwarantanny w związku z zagrożeniem koronawirusem.
 
Państwami tymi są Albania, Austria, Australia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Izrael, Japonia, Korea Południowa, Liban, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Macedonia Północna, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria i Węgry. Ich obywatele będą poddawani tylko wyrywkowym badaniom na nosicielstwo koronawirusa.
 
Zgodnie z informacją przedstawioną w poniedziałkowym wpisie na Twitterze wiceszefa MSZ Pawła Jabłońskiego do grona tych państw dołączyła również Polska. (PAP)
 
autorka: Daria Porycka
dap/ wj/
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno