Grzywna 10 tys zł za rozdawanie maseczek

Chciała pomóc i została ukarana. Sanepid wymierzył karę 10 tysięcy złotych p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach Katarzynie Woźniak za akcję rozdawania maseczek mieszkańcom.

Akcja miała miejsce 24 kwietnia na świebodzickim rynku. Szefowa Miejskiego Domu Kultury wraz z pracownikami rozdawała ręcznie szyte maseczki mieszkańcom miasta. Zainteresowanie było spore.
 
- Zrobiliśmy coś dobrego. Ludzie w tym momencie potrzebowali bardzo potrzebowali maseczek bo nie było ich w sklepach albo były bardzo drogie a społeczeństwo, zwłaszcza starsi ludzie nie są zbyt zamożni. Postanowiliśmy więc pomóc nie tylko osobom starszym - mówi p.o. dyrektora MDK w Świebodzicach Katarzyna Woźniak.
 
Nie wszystkim jednak ta akcja się spodobała. Jak informuje portal Money.pl zgłoszenie o naruszeniu zasad bezpieczeństwa przesłał radny Sebastian Biały. Dowodem miały być wykonane podczas akcji zdjęcia, na których widać tłum ludzi, którzy nie utrzymują bezpiecznych odległości. Sprawa jest obecnie badana przez prokuraturę ale w międzyczasie Sanepid wymierzył Katarzynie Woźniak grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych. Ukarana twierdzi jednak, że do naruszeń zasad nie doszło a widok na zdjęciach to kwestia perspektywy.
 
- W momencie kiedy ja zaczęłam rozdawać maseczki, ludzie zachowywali odstępy, nie podchodzili do nas grupami. Z mojej perspektywy nie było widać żadnych naruszeń ale może ktoś widział - twierdzi Katarzyna Woźniak.
 
Organizatorka akcji zapowiada odwołanie od decyzji Sanepidu ale ponieważ jest to kara administracyjna, odwołać można się dopiero po jej wpłaceniu. Z pomocą ruszyli przyjaciele oraz osoby, którym Katarzyna Woźniak pomagała podczas innych akcji charytatywnych. Zorganizowali zbiórkę funduszy na poczet grzywny. W chwili publikacji tego artykułu 64 osobby wpłaciły już w sumie prawie 3400 zł.
 
plr
foto: zrzutka.pl
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno