23-latek zatrzymany po policyjnym pościgu

Do 5 lat więzienia grozi 23-latkowi, który uciekał samochodem przed policją. Jak się okazało, młody mężczyzna nie miał prawa jazdy. 

 

Do pościgu doszło w nocy z wtorku na środę około 1.30. Policjanci zauważyli na rondzie w Strzegomiu BMW, którego kierowca na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Policjanci próbowali zatrzymać samochód, kiedy zbliżyli się do pojazdu, kierowca gwałtownie przyspieszył. Po krótkim pościgu zatrzymano 23-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego.  Mężczyzna nie miał prawa jazdy a samochód badań technicznych. Teraz 23-latek odpowie za ucieczkę przed policja - grozi mu do 5 lat więzienia. 

Policja przypomina:
Od 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym. 
W myśl obowiązujących przepisów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji to przestępstwo z art. 178b kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

kama
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno