Będą procesje w Boże Ciało

Biskup Świdnicki Marek Mendyk zezwolił na organizowanie tradycyjnych procesji z okazji święta Bożego Ciała.

W komunikacie Diecezji Świdnickiej czytamy:

 
(...) na mocy rozporządzeń państwowych, zezwalających na nieograniczone limitem wiernych zgromadzenia religijne poza miejscem kultu (...) zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem, że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się w budynkach i innych obiektach kultu religijnego uczestnicy realizują obowiązek, o którym mowa w § 18 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny, a w przypadku gdy to zgromadzenie odbywa się na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie lub realizują obowiązek, o którym mowa w § 18 ust.1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny. Informuję, że możliwa jest w tegoroczną uroczystość Bożego Ciała organizacja tradycyjnych procesji eucharystycznych do czterech ołtarzy.
 
Proszę jednak duszpasterzy planujących uliczną procesję na terenie swojej parafii, by poinformowali jej uczestników o konieczności zachowania dystansu minimum 2 metrów między uczestnikami lub o potrzebie obowiązkowego zasłonięcia przez nich ust i nosa.
 
Niech uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa będzie dla całej wspólnoty diecezjalnej okazją do dziękczynienia Bogu za dar Jego obecności we wszystkich wymiarach naszej codzienności. Idąc za Chrystusem w obecnym Najświętszym Sakramencie, który nawiedza nasze ulice i place, polecajmy sprawy Kościoła, naszej Ojczyzny i nas samych.
 
+ Marek Mendyk
Biskup Świdnicki
 
opr.plr
źródło: diecezja.swidnica.pl
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno