Kradł dekoracje i meble ogrodowe

24-letniego mieszkańca naszego miasta zatrzymali w minioną środę policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnienie 6 kradzieży, których dokonał w ostatnich tygodniach na terenie Podzamcza. Jego łupem padły meble ogrodowe i artykuły dekoracyjne.

Do zatrzymania 24-latka doszło przy ul. Chrobrego w Wałbrzychu. Realizując zebrane wcześniej informacje i prowadząc czynności operacyjne policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy ustalili, że w nocy z 17 na 18 maja tego roku to właśnie ten wałbrzyszanin z zewnętrznego ogródka jednego ze sklepów na Podzamczu dokonał kradzieży mebli ogrodowych powodując straty w kwocie blisko 3 tysięcy złotych. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie popełnienie kolejnych przestępstw. W tym samym okresie podejrzany kilkakrotnie dokonał kradzieży akcesoriów dekoracyjnych w innym markecie usytuowanym na terenie naszego miasta, o łącznej wartości blisko 4 tysięcy złotych.
 
W trakcie czynności procesowych sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. 34-latek odpowie przed sądem za dokonanie łącznie 6 kradzieży. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno