Płacił cudzą kartą

25-latek przywłaszczył sobie znalezioną kartę płątniczą i wielokrotnie dokonał nią transakcji w różnych sklepach w Wałbrzychu.

W grudniu mieszkaniec naszego miasta zgubił przy ul. Wałbrzyskiej na Gliniku Starym kartę płątniczą. Jak się później okazało – znalazł ją 25-latek i zabrał ze sobą. Zanim dostęp do konta został zablokowany, przestępca skorzystała z karty aż 20-krotnie, dokonując transakcji zbliżeniowych na sumę około 300 złotych, a następnie wyrzucił ją do śmietnika.
 
Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych ustalili, kto jest sprawcą szeregu przestępstw. 25-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu.
 
Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Za przywłaszczenie znalezionej karty, a także kradzieże z konta bankowego stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
Co należy zrobić w przypadku znalezienia cudzej karty?
Przede wszystkim nie należy ulegać pokusie posłużenia się cudzymi pieniędzmi. Kartę można zwrócić do najbliższego oddziału banku, który ją wydał lub odesłać na adres podany na rewersie. Również na odwrocie znaleźć można numer infolinii, pod którym znalazca może zastrzec kartę. 
 
plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno