Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej w Szczawnie-Zdroju. Okazało się, że pasażerowie mają przy sobie marihuanę.

Zainteresowanie wałbrzyskich policjantów  wzbudził jadący ul. Chopina w Szczawnie-Zdroju samochód osobowy, którego kierujący nie zastosował się do znaku „zakaz wjazdu”.

 

Podczas kontroli policjanci zauważyli, że 19-latek, jak i pasażer pojazdu, dziwnie się zachowują. Mogło to świadczyć o tym, że znajdują się wpływem narkotyków lub takie środki posiadają. 

 

Kierowca (19-latek) miał przy sobie niewielkie ilości marihuany. Sam przyznał także policjantom, że znajduje się pod ich wpływem.
 
W bagażu u 17-letniego pasażera mundurowi odnaleźli natomiast te same narkotyki, ale w dużo większych ilościach (około 350 porcji handlowych).
 
Dodatkowo, w trakcie przeszukania piwnicy, którą użytkował młodszy wałbrzyszanin, policjanci również ujawnili oraz zabezpieczyli marihuanę. Tym razem można było z nich przygotować kilkadziesiąt porcji handlowych.
 
Obaj nastolatkowie odpowiedzą teraz przed sądem za posiadanie narkotyków, a 19-latek - jeżeli potwierdzą to badania krwi - także za jazdę pod ich wpływem. Starszemu z mężczyzn grozi do 3 lat więzienia. Młodszy może spędzić za kratami więzienia nawet 10 lat.
 
red
foto: wałbrzyska policja
redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno