Menu

Jutro otwarcie Skweru Smoleńskiego

Już jutro otwarcie Skweru Smoleńskiego przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu. W uroczystości weźmie udział posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska i poseł Jacek Świat. Otwarcie będzie miało skromny ale uroczysty charakter.


 

Jutro otwarcie Skweru Smoleńskiego
Uroczystość odsłonięcia obelisku i zarazem otwarcie skweru zaplanowano na środę, 10 czerwca na godzinę 8:41. Uroczystość ma mieć skromny charakter z uwagi na trwającą pandemię.

W uroczystości  weźmie udział posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (wdowa po Jerzym Szmajdzińskim) i poseł Jacek Świat (wdowiec po Aleksandrze Natalii-Świat). 
 
Koszt wykonania, transportu i instalacji pomnika w formie obelisku z tablicą pamiątkową oszacowano na 20 tysięcy zł. W całości zostanie to pokryte ze zbiórki funduszy prowadzonej przez Komitet Społeczny Budowy "Pomnika upamiętniającego 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej". Na samym skwerze będzie zainstalowany monitoring.
 
 
plr/adm
foto: Sz. Łechtański
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Johan (10 czerwca 2020 2:30)
Ryszard-po to baranie zeby dzieci cos mialy w tym Wałbrzychu....a nie kolejne gowno postawia
Kaspar Hauser (9 czerwca 2020 22:32)
Cytuję użytkownika: Lola
Cytuję użytkownika: lolek
A Lola będzie?
Nie :)Lola tak rano nie wstaje :)
Pozazdroscic :)
Ryszard (9 czerwca 2020 20:30)
Cytuję użytkownika: Gość
Mogli tam zrobić jakiś fajny plac zabaw dla dzieci jest akurat dużo miejsca niż stawiać kolejny smoleński pomnik masakra. Dziwne że prezydent Szełemej na to się zgodził.....
Widziałeś ten pomnik, jest bardzo subtelny, a poza tym miejsce posprzątane i super zrobione. Dlatego po co te marudzenie.
Gość (9 czerwca 2020 18:02)
Mogli tam zrobić jakiś fajny plac zabaw dla dzieci jest akurat dużo miejsca niż stawiać kolejny smoleński pomnik masakra. Dziwne że prezydent Szełemej na to się zgodził.....
Lola (9 czerwca 2020 15:19)
Cytuję użytkownika: lolek
A Lola będzie?
Nie :)Lola tak rano nie wstaje :)
lolek (9 czerwca 2020 13:29)
A Lola będzie?
Trda (9 czerwca 2020 13:16)
Czy Biedroń też się przy okazji pojawi w towarzystwie przyszłej pierwszej Dam /Damy?
Ksiegowy (9 czerwca 2020 12:34)
Liczymy na ostry cien mgly!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   skwer smoleński  |   pomnik smoleński  |   obelisk  |   otwarcie  |   uroczystość  |  

Powstanie monografia Wałbrzycha ?

Danuta Marosz w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

Jest już pierwszy, profesjonalny teledysk zespołu Paranoja

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij