Kolejne trzy miesiące aresztu dla Jakuba A.,podejrzanego o zabójstwo 10-latki

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przedłużył podejrzanemu o mordrstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin, Jakubowi A .areszt o kolejne trzy miesiące. 13 czerwca minie rok od zabójstwa dziewczynki. 
 
 
 
Dodatkowy czas potrzebny jest śledczym, którzy w dalszym ciągu czekają na przygotowanie przez biegłych dwóch opinii - informuje portal swidnica24.pl. Jak czytamy, jedna z opini dotyczy motywacji Jakuba A. (opinie zlecono Instytutowi Ekspertyz Sądowych im. Sehna w Krakowie), druga dotyczy analizy zawartości telefonu, laptopa i pendriva, Jakuba A. Analizowane będą także wpisy na Facebooku. 
 
Do zabójstwa 10-letniej Kristiny doszło 13 czerwca ubiegłego roku. Dziewczynka wyszła  do szkoły, ale do domu już nie wróciła.  Martwe dziecko znalazł mieszkaniec podżarowskiej wsi Mrowiny.  Podejrzany o morderstwo 22-letni student Jakub A. został zatrzymany kilka dni później.  Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Nie wiadomo jakie były motywy zabójstwa.  Jakub A., miał namawiać do zabójstwa znajomego, któremu oferował za to pieniądze - sprawa jest badana przez prokuraturę. 

Zdaniem biegłych w momencie popełnienia przestępstwa mężczyzna był poczytalny, wcześniej leczył się psychiatrycznie.  Jakubowi A. grozi dożywocie. 

adm
foto: Dolnośląska Policja
redakcja@walbrzych24.com

 

 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno