Menu

Kolejne trzy miesiące aresztu dla Jakuba A.,podejrzanego o zabójstwo 10-latki

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przedłużył podejrzanemu o mordrstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin, Jakubowi A .areszt o kolejne trzy miesiące. 13 czerwca minie rok od zabójstwa dziewczynki. 
 
 
 
Kolejne trzy miesiące aresztu dla Jakuba A.,podejrzanego o zabójstwo 10-latki
Dodatkowy czas potrzebny jest śledczym, którzy w dalszym ciągu czekają na przygotowanie przez biegłych dwóch opinii - informuje portal swidnica24.pl. Jak czytamy, jedna z opini dotyczy motywacji Jakuba A. (opinie zlecono Instytutowi Ekspertyz Sądowych im. Sehna w Krakowie), druga dotyczy analizy zawartości telefonu, laptopa i pendriva, Jakuba A. Analizowane będą także wpisy na Facebooku. 
 
Do zabójstwa 10-letniej Kristiny doszło 13 czerwca ubiegłego roku. Dziewczynka wyszła  do szkoły, ale do domu już nie wróciła.  Martwe dziecko znalazł mieszkaniec podżarowskiej wsi Mrowiny.  Podejrzany o morderstwo 22-letni student Jakub A. został zatrzymany kilka dni później.  Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Nie wiadomo jakie były motywy zabójstwa.  Jakub A., miał namawiać do zabójstwa znajomego, któremu oferował za to pieniądze - sprawa jest badana przez prokuraturę. 

Zdaniem biegłych w momencie popełnienia przestępstwa mężczyzna był poczytalny, wcześniej leczył się psychiatrycznie.  Jakubowi A. grozi dożywocie. 

adm
foto: Dolnośląska Policja
redakcja@walbrzych24.com

 
 
 

 
 
 

Komentarze

Biedaszyb (10 czerwca 2020 13:00)
Cytuję użytkownika: Mieszkaniec
Dlaczego my podatnicy musimy utrzymywac z naszych pieniedzy takie kur...wy jak ten. Po ogloszeniu wyroku skazujacego powinno sie takich od razu poddac eutanazji
Popieram w pełni. Ta k**w4 powinna zdechnąć ale w męczarniach
Mieszkaniec (10 czerwca 2020 9:21)
Dlaczego my podatnicy musimy utrzymywac z naszych pieniedzy takie kur...wy jak ten. Po ogloszeniu wyroku skazujacego powinno sie takich od razu poddac eutanazji

Dodaj komentarz

Mrowiny  |   Żarów  |   Świdnica  |   Jakub A.  |   Zabójstwo 10-latki  |   Kristina  |   zabił dziecko  |  

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

70 załóg na trasie Rajdu o Kropelce

Tragedia podczas wycinki drzew - zginął mężczyzna

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij