Menu

Już jutro Boże Ciało – pamiętaj o dystansie.

Już jutro Boże Ciało – pamiętaj o dystansie. Informuje Ministerstwo Zdrowia. Apelował również arcybiskup. 

Już jutro Boże Ciało – pamiętaj o dystansie.
Arcybiskup Stanisław Gądecki apelował do wiernych „aby – w poczuciu odpowiedzialności za siebie i innych – godnie i bezpiecznie celebrować święte tajemnice naszej wiary". 
 
Szczególnie należy zwrócić uwagę na dystans podczas procesji, gdzie mijamy się z obcymi osobami. 
 
 
- Zachęcam, aby jeden kapłan udzielał Komunii Świętej na rękę, a pozostali kapłani udzielali odrębnie Komunii Świętej do ust. Jeśli jest obecny tylko jeden kapłan, proszę, aby udzielał Komunii Świętej najpierw osobom pragnącym przyjąć ją na rękę, a później tym, którzy pragną przyjąć Komunię Świętą do ust – mówi arcybiskup, Stanisław Gądecki. 
 
red/tvn24
foto:Ministerstwo Zdrowia
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

;D (10 czerwca 2020 17:04)
Cytuję użytkownika: Marcin
Zdecydowanie pragnę przyjąć do ust
To trzeba było iść na spotkanie z Biedroniem! Tam żaden dystans nie obowiązywał. Spokojnie mogłeś sobie zafundować tego typu zbliżenie. Byli ludzie o podobnych do twoich, potrzebach.
Marcin (10 czerwca 2020 14:26)
Zdecydowanie pragnę przyjąć do ust

Dodaj komentarz

boze  |   cialo  |   koronawirus  |   zagrozenie  |   dystans  |   ministerstwo  |  

GOPR ogłosił 3 stopień zagrożenia lawinowego

Piaskowa Góra: Wracał z nocnego i ktoś go dźgnął

Wałbrzych: Straszyli bombą w urzędzie. Wejścia pilnuje strażnik

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij