Co w ten weekend na ekranie?

Kino w trzech odsłonach na nadchodzący weekend - do wyboru tradycyjne, plenerowe i wirtualne.

Tradycyjne - Kino Apollo

Czerwiec w Apollo upłynie w klimatach grozy serwowanych przez mistrza tego gatunku Davida Lyncha. W piątek inauguracja "Miesiąca Filmowego Szaleństwa", podczas której zobaczymy "Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz ze mną" - godzina 19:30.

 

W sobotę "Co przyniesie jutro" - czterokrotnie nominowana do Oscara Annette Bening w szczerym, intymnym, poruszającym i pełnym emocji portrecie kobiety, która układa swoje życie na nowo - godzina 19:30.

 

W niedzielę "Nędznicy" - film w reżyserii Ladja Ly zachwycił krytyków i widzów na całym świecie. Jeden z najlepszych europejskich filmów roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu.

 

Codziennie o godzinie 17:00 kino familijne - animacja twórców "Toy Story" i "Niemamocnych", czyli "Naprzód".

 

Repertuar na kolejne dni - kliknij tutaj

 

W plenerze - Kino Open Air @ Stara Kopalnia

W piątek odbędzie się przygotowana wspólnie z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury, następna edycja kina plenerowego w Starej Kopalni. Na ekranie pojawi się tym razem film przygodowy „Robin Hood – Początek”. Start projekcji o godzinie 21.30, bilety dostępne online na bilety.wok.walbrzych.pl . Regulamin uczestnictwa znajduje się na stronach organizatorów. Akcja Kino Open Air potrwa do końca września – seanse odbywają się w każdy piątkowy wieczór.

 

Wirtualnie - Kinoteatr Zdrowie w Sokołowsku

Kochacie kino dokumentalne, a nie zdążyliście obejrzeć wszystkich świetnych filmów w ostatnich latach na festiwalu Millennium Docs Against Gravity? Lubicie filmy tego dystrybutora, a nie zawsze trafiają one do szerokiej dystrybucji kinowej? Mamy dla Was coś specjalnego!

 
Już w najbliższy PIĄTEK, 12 czerwca 2020, zapraszamy na niezwykłą tygodniową podróż z najlepszymi dokumentami z festiwalu MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY!
 
W ten weekend w programie:
12.06, piątek; godz. 20:00  „Maya / Matangi / M.I.A” – film otwarcia
Film Stephena Loveridge’a pokazuje w jaki sposób popularna i kontrowersyjna wokalistka, kompozytorka i dystrybutorka M.I.A („Papier Planes”, „Bad girls”) wykorzystuje muzykę pop jako narzędzie polityczne i dlaczego tak bardzo zależy jej na byciu outsiderką zbuntowaną wobec ograniczeń, niesprawiedliwości systemu, hipokryzji i zakłamania politycznego. Doświadczenie reżimu wojskowego Sri Lanki ukształtowały jej artystyczne i polityczne postawy. Zaczęła tworzyć muzykę, która była zderzeniem kulturowej estetyki street artu, hip-hopu i mieszkających w Londynie migrantów.
 
13.06,  sobota; godz. 20:00  „Zniknięcie mojej matki”
Niezwykle osobisty film o relacji syna i matki, ale również o potędze obrazu. Włoska modelka i feministka Benedetta Barzini ma dziś ponad 75 lat i obecnie wykłada w duchu radykalnego antykapitalizmu na NABA, Nowej Akademii Sztuk Pięknych w Mediolanie.
 
14.06, niedziela; godz. 20:00  „Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu?”
Film ukazuje codzienne życie Afroamerykanów, którzy po serii zabójstw na tle rasowym w 2017 roku wyszli na ulice Nowego Orleanu, żeby zaprotestować przeciwko rasizmowi i rozpocząć walkę o godność i sprawiedliwość.

 

Zajrzyjcie do wirtualnych sal KINOTEATRU ZDROWIE na platformie MOJEeKINO.PL.

 

opr.plr

foto: pixabay

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno