Menu

Świdniccy funkcjonariusze pompują dla Wojtusia

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, przyjęli z rąk policjantów z Konina wyzwanie #GaszynChallange, w ramach którego zbierane są środki finansowe na leczenie Wojtusia, ale także innych dzieci chorych na SMA.

Świdniccy funkcjonariusze pompują dla Wojtusia

Wojtuś Howis z Galewic, któremu dedykowana jest cała akcja to 1,5 roczny chłopiec, który zmaga się z najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni- SMA. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie wart 9 milionów złotych. Dzięki zbiórce i pomocy kilku tysięcy osób z całej Polski, udało się zebrać potrzebną kwotę. 

 

Akcja strażaków ochotników z Gaszyna (woj. łódzkie ), w krótkim czasie swoim zasięgiem objęła cały kraj, a nawet wykroczyła poza jego granice. 

 

Zasady wyzwania są bardzo proste. Nominowana osoba, lub przedstawiciele nominowanych instytucji muszą wykonać zadanie w ciągu 48 godzin polegające na zrobieniu 10 pompek i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji na samej wpłacie minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie oczywiście w ciągu 48 godzin.

 

 

Świdniccy policjanci w dalszej kolejności nominowali funkcjonariuszy z Wałbrzycha, Legnicy i Jawora. 

 

szl

foto: kadr z filmu

redakcja@walbrzych24.com 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Budimex pompuje #GaszynChallenge

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij