Menu

II LO na 6 miejscu w rankingu Newsweeka

Wałbrzyskie II Liceum Ogólnokształcące zajęło 6 miejsce na Dolnym Śląsku i 80 w kraju w rankingu najlepszych liceów przygotowanym przez Newsweeka. Za najlepsze liceum uznano V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie.

II LO na 6 miejscu w rankingu Newsweeka
Miło mi poinformować, że w rankingu na wysokim 80 miejscu w Polsce i 6 na Dolnym Śląsku sklasyfikowana została szkoła, którą miałem przyjemność ukończyć - II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu. Gratulacje! -  napisał na Facebooku prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Za najlepsze liceum w Polsce uznano V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie, na drugim miejscu uplasowało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, na trzecim Liceum Akademickie w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
 
Na Dolnym Śląsku trzy pierwsze miejsca zajęły wrocławskie licea: pierwsze - XIV LO im. Polonii Belgijskiej, drugie -  Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej, trzecie III LO im. Adama Mickiewicza.
 
Najlepsze liceum w regionie to II LO im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu (6 miejsce) i I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy (14 miejsce). 
 
Jakie czynniki brano pod uwagę tworząc ranking?
– procent sukcesów maturalnych danej szkoły w odniesieniu do 100 proc.
– średnie procentowe wyników danej szkoły, odniesione do najlepszego wyniku procentowego w kraju (maks. 100 proc.), z następujących egzaminów: z języka polskiego, matematyki, języka obcego ( jeśli uczniowiezdawali egzamin z więcej niż jednego języka obcego, ich wyniki zostały zagregowane jako średnia ważona), przedmiotów fakultatywnych (również jako średnia ważona).
Brano pod uwagę również liczbę olimpijczyków w danej szkole i ofertę jezykową liceum. 
 
 
 
Na Dolnym Śląsku II LO zajęło 6 miejsce
 
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Do Loli Tefałeniarki (16 czerwca 2020 21:10)
Cytuję użytkownika: Lola
Z sentymentem wspominam p .dyrektor Krupiankę :)
Rany Boskie, to ta szkoła i ta dyrektorka wyprodukowała takie coś?!?
DBA (16 czerwca 2020 9:29)
Cytuję użytkownika: Balcerkowa
Będę wdzięczna za podanie miejsc pozostałych szkół: 1, 3 i 4 LO.
Daleko po za rankingiem. Tylko II LO łapie sie do rankingów, bo 100 tysieczny Wałbrzych i jego mieszkańców stać tylko na coroczne wyłonienie ok. 100 pietnastolatków zdolnych do osiagnięcia przyzwoitego poziomu na maturze i dostania się na przyzwoite, bezpłatne studia. Reszta jest "mięsem armatnim" strefy.
DBA (16 czerwca 2020 9:23)
Cytuję użytkownika: Radny PiS
Szkoła jak szkoła PiSowski radny Langer wykształceniem zawodowe nie potrzebuje matury, żeby pisać donosy. Ale o tym do czego służy woda i mydło to zapomniał bo ciężko obok niego stanać. Zaraz powie, że woda w Wałbrzychu bardzo droga to niech pod deszczówką się myje.
A co ma Langer do II LO? Nic, bo ma wykształcenie zawodowe,a nie jest to żadną ujmą. Posiadanie wykształcenia zawodowego z lat 70 - tych to tak jak teraz "zdobycie" matury i licencjat w wałbrzyskich "wyższych" szkołach "magii i czarów". A i chyba ten po zawodówce sadzi mniej błędów w tych rzeczonych donosach
Balcerkowa (15 czerwca 2020 19:48)
Będę wdzięczna za podanie miejsc pozostałych szkół: 1, 3 i 4 LO.
Radny PiS (15 czerwca 2020 19:37)
Szkoła jak szkoła PiSowski radny Langer wykształceniem zawodowe nie potrzebuje matury, żeby pisać donosy. Ale o tym do czego służy woda i mydło to zapomniał bo ciężko obok niego stanać. Zaraz powie, że woda w Wałbrzychu bardzo droga to niech pod deszczówką się myje.
Lola (15 czerwca 2020 19:15)
Z sentymentem wspominam p .dyrektor Krupiankę :)
Bolo (15 czerwca 2020 17:22)
Szkoła nie jest najgorsza. Ale tytuł wybitnie mylący:80 miejsce nie pozycja 6.Równie dobrze można było podać " 1 miejsce" i małymi literami dopisać:"w rankingu liceów w śródmieściu" Poza tym, kto oprócz lemingów wierzy Newsweekowi???
Jakieś żarty? (15 czerwca 2020 15:47)
Zdalne nauczanie w tej szkółce to porażka. Kadra menadżerska & wykładowcza poległa na długości.
Joanna (15 czerwca 2020 15:23)
BRAWO ! Jako absolwentka jestem bardzo dumna :)
Ja (15 czerwca 2020 14:55)
Super GRATULACJE

Dodaj komentarz

liceum  |   ranking  |   szkoly  |  

Wałbrzyskie licea wyróżnione w Rankingu Perspektywy 2022

Wałbrzych nisko w rankingu samorządów ''Rzeczpospolitej''

Wałbrzych wśród ''najbiedniejszych'' miast na prawach powiatu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij