Odmrażanie Aqua Zdroju

Aqua Zdrój otwiera swój kryty basen oraz hotel. Z obiektu będzie można w pełni korzystać od 1 lipca.

Rząd zezwolił na funkcjonowanie basenów już od 6 czerwca. Aqua Zdrój otworzy się z prawie miesięcznym opóźnieniem. Jest to wspólna decyzja władz miasta oraz zarządu spółki. Długo z nią zwlekano ponieważ analizowano czy uruchomienie pływalni w dobie trwającej pandemii w ogóle ma sens i nie wygeneruje zbyt dużych kosztów. 
 
- Ciągle większość basenów jest zamknięta, dlatego że mają takie same dylematy. Czy to jest bezpieczne? Czy będą chętni do korzystania i czy komukolwiek się to opłaci? Jesteśmy tutaj razem z panem prezesem bo była to nasza wspólna decyzja i jeśli będą tego jakieś konsekwencje to jesteśmy wspólnie odpowiedzialni. Mamy nadal więcej podpowiedzi, że to jest jeszcze za wcześnie. Podzielam wiele z tych argumentów ale też wsłuchuję się też w zdania osób, które mówią, że jest sezon wakacyjny i pojawiają się możliwości, wprawdzie nieliczne, jak mecz Polska - Czechy na naszym obiekcie, które świadczą o tym, że być może zapotrzebowanie na hotel i basen będzie większe niż tylko na sam basen - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Jak zapewnia prezes Aqua Zdroju Piotr Rachwalski kwestie bezpieczeństwa są na obiekcie stosunkowo łatwe do wdrożenia, chociażby dlatego, że nasz basen od początku spełniał bardzo wysokie normy sanitarne.
 
- Mamy kilka stopni dezynfekcji wody podchlorynem sodu, czyli jedyną substancję zalecaną przez organizacje zdrowia do walki z wirusem, której używamy od lat - mówi prezes Aqua Zdroju Piotr Rachwalski.
 
- Woda tutaj jest poddawana takim procesom jakie wymyślono, nie wiedząc jeszcze o pandemii. To też powód dla którego utrzymanie basenu jest tak kosztowne. Przypominam, że przez pięć lat nie mieliśmy żadnej potwierdzonej infekcji na basenie - dodaje Roman Szełemej.
 
 
Na tę decyzję czekali również w niepewności pracownicy Aqua Zdroju, część z nich z wypowiedzeniami na biurku. Jeśli będzie zainteresowanie obiektem to wiele miejsc pracy da się jeszcze uratować.
 
- Większość obecnych pracowników jest w okresie wypowiedzenia. W zależności od sytuacji będziemy albo wydłużali ten okres albo zmieniali te umowy w trakcie - twierdzi Piotr Rachwalski.
 
 
Ważnymi wydarzeniami dla funkcjonowania całego kompleksu będą mecze siatkarskich żeńskich reprezentacji Polski i Czech, które zaplanowano na 30 czerwca i 1 lipca. Prawdopodobnie odbędą się bez udziału publiczności ale być może Aqua Zdrój zorganizuje specjalną strefę kibica w formie "kina samochodowego".
 
Dodatkowo spółka uruchomi wkrótce na swoim terenie specjalny parking dla camperów i przyczep campingowych. Badając rynek okazało się, że w tym roku znacząco wzrosło zainteresowanie taką formą podróży i pobytu, dlatego Aqua Zdrój chce również ściągnąć takich turystów do Wałbrzycha.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno