Stara Kopalnia w czerwcu

Stara Kopalnia zapełnia kalendarz czerwcowych wydarzeń. Po pandemicznej przerwie jest sporo do nadrobienia. Do wyboru będą wydarzenia filmowe, obcowanie z ceramiką a także poznawanie historii górnictwa po zmroku.

Na ekranie w Starej Kopalni:
17.06 (środa) – pierwszy pokaz kina samochodowego. Na ekranie pojawi się film „Czwarta władza” – amerykański dramat polityczny w gwiazdorskiej obsadzie (Tom Hanks, Meryl Streep). Na pokazie będą także dostępne leżaki i pufy. Start projekcji: 21.30.
 
19.06 (piątek) – kolejna edycja kina plenerowego. Tym razem widzowie zobaczą film przygodowy „Bogowie Egiptu”, w którym zagrali m.in. Nikolaj Coster-Waldau oraz Gerard Butler. Start projekcji: 21.30.
 
Zarówno na kino samochodowe, jak i plenerowe bilety są dostępne online na bilety.wok.walbrzych.pl, a regulamin uczestnictwa znajduje się na stronach organizatorów (Stara Kopalnia/Wałbrzyski Ośrodek Kultury).
 
Spotkania ze sztuką:
Przez cały weekend Stara Kopalnia zaprasza na wyjątkowy, dwudniowy finisaż wystawy „Dekada Ognia”, którą tworzą ceramiczne rzeźby i obiekty studentów, absolwentów, uczestników Akademii Otwartej oraz pracowników Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, działającej pod kierownictwem dr hab. prof. ASP Stanisława Bracha. Harmonogram wydarzenia wygląda następująco:
 
SOBOTA 20.06.2020
W godzinach 14:00, 15:00, 16:00 - warsztaty wyplatania wianków z żywych materiałów, obowiązują zapisy: galeria@starakopalnia.pl.
16:00-19:00- wypał “RAKu” - pokaz wypalania naczyń ceramicznych w tzw. “żywym ogniu”.
18:00-20:00 - pokaz toczenia na kole garncarskim.
20:00 - oficjalne zakończenie wystawy Dekada Ognia-finisaż, prezentacja katalogu z zaprezentowanymi na wystawie pracami.
21:00 - Performance Lustracja Konia Trojańskiego w wykonaniu artysty Stanisława Bracha, Profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stanisław Brach do tej pory zaprezentował swój performence w Muzeum Narodowym w Krakowie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku czy na Święcie Ceramiki w Bolesławcu. Performance będzie połączony ze spektaklem taneczno-muzyczny grupy Impuls z ogniem i Zespołu Pieśni i Tańca (taniec z chustami i wiankami).
22:00-22:30 Zakończenie imprezy.
 
NIEDZIELA - 21.06.2020
14:00-16:00 – prezentacja naczyń z wypału Raku.
17:00 - oprowadzenie po wystawie przez autorów rzeźb-studentów.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w wydarzeniu może uczestniczyć ograniczona liczba osób – obowiązuje awizacja na adres galeria@starakopalnia.pl. Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu będzie dostępny na terenie galerii oraz na stronie internetowej Starej Kopalni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 
Kopalnia po zmroku
W ostatni weekend czerwca Stara Kopalnia organizuje Nocne Zwiedzanie – wyjątkowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy mogą poczuć się jak prawdziwi górnicy. Każdy otrzymuje specjalny ekwipunek i wraz z przewodnikiem grupa udaje się w podziemia. Do wyboru termin piątkowy (26 czerwca) oraz sobotni (27 czerwca). Bilety dostępne na www.starakopalnia.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie jest skierowane dla osób powyżej 16. roku życia.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno