Jechał sprzedać kradziony samochód

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który kilka godzin wcześniej dokonał kradzieży samochodu marki BMW na terenie Kłodzka. Przy nim oraz jego znajomej funkcjonariusze znaleźli także narkotyki.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 37- letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym skradzionym w nocy w Kłodzku. Policjanci w toku przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że zatrzymany mężczyzna sam kilka godzin wcześniej dokonał kradzieży pojazdu i zamierzał go sprzedać w Wałbrzychu. W momencie kiedy jechał na umówione spotkanie z potencjalnym kupcem został zatrzymany. 
 
Z mężczyzną podróżowała 18-latka mieszkanka powiatu kłodzkiego, która kierowała drugim samochodem, sama nie posiadając do tego uprawnień. Ponadto w kontrolowanym pojeździe prowadzonym przez kobietę funkcjonariusze ujawnili narkotyki w postaci marihuany. Mundurowi ujawnili również amfetaminę przy zatrzymanym 37- latku. W toku dalszych czynności, zatrzymani przyznali się do prowadzenia podjazdów pod wpływem narkotyków.
 
 
 
Policjanci zabezpieczyli oba pojazdy na policyjnym parkingu. Dodatkowo w jednym z pojazdów ujawniono tablice rejestracyjną skradzioną w Ząbkowicach Śląskich, łamaki i rożnego rodzaju elektronarzędzia.
 
37-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Ponadto odpowie za posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 najbliższe miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 18-latka natomiast odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień i pod wpływem narkotyków oraz za ich posiadanie. Za kraty może trafić na 3 lata.
 
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno