Pozytywne wibracje w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury

Wałbrzyski Ośrodek Kultury rusza z ciekawym projektem, który nieść ma ze sobą same pozytywne wibracje. O jego założeniach opowiadają pomysłodawcy.

Projekt "Wibracje" to bardzo szeroki wachlarz działań, począwszy od koncertów przez wycieczki, na warsztatach manualnych kończąc. Skierowany jest głównie do osób niepełnosprawnych ale także z symptomami depresji oraz wszystkich, którzy po prostu chcą chłonąć dobry nastrój i kreatywnie spędzać czas.
 
- Będą warsztaty malarstwa intuicyjnego, podczas których będziemy malować na drewnie czy kamieniach. Zaprosimy na spacery medytatywne z elementami sylwoterapii (drzewolecznictwa - przyp. red.). Organizujemy także cykl koncertów relaksacyjnych - mówi Karolina Jefmańska, koordynatorka projektu "Wibracje".
 
 
Udział w projekcie będzie bezpłatny a zapisy odbywać się będą podczas pierwszego wydarzenia.
 
- Zaczynamy już 11 lipca koncertem gongów i mis tybetańskich, tutaj w Starej Kopalni. Wówczas uruchomimy nabór i będzie można się zapisać - dodaje Karolina Jefmańska.
 
 
Ponadto organizatorzy z cyklem warsztatów zawitają do wałbrzyskiego Hospicjum.
 
- Lasy w słoiku to będą dwa warsztaty, z czego jeden zorganizowany dla podopiecznych Hospicjum ale będzie też warsztat otwarty na Starej Kopalni dla wszystkich chętnych, którym pokażemy jak to wszystko działa i będą mogli potem zabrać swój las do domu. jest jeden warunek, trzeba będzie go przynieść z powrotem na wystawę finałową. Podczas finału będzie także koncert zagrany przez osoby niepełnosprawne, którym dedykujemy warsztaty muzyczne. Finał planujemy na grudzień tego roku - podsumowuje Karolina Jefmańska.
 
 
Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości ponad 31 tysięcy złotych.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno