Znika Tesco na Kasztelańskiej i w Szczawnie Zdroju

Znika Tesco w Szczawnie Zdroju i na wałbrzyskim Podzamczu pry ul. Kasztelańskiej -  będzie Netto.  Sailing Group, właściciel sieci Netto, przejmuje polski biznes sieci Tesco. Nowy właściciel planuje przekształcić Tesco w sklepy w formacie Netto - informują Wiadomoscihandlowe.pl. 

- Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie - mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska, cytowany w komunikacie.

Michael Løve, CEO Netto International zapowiedział, że firma zainwestuje w przekształcenie przejętych sklepów ponad miliard złotych.   Nowy właściciel przejmuje sieć 301 sklepów - super- i hipermarketów kompaktowych wraz z dwoma centrami dystrybucji i centralą spółki za całkowitą kwotę 900 mln zł.
 
Przekształcenie siesi Tesco w Netto według Sailing Group nastąpi do 18 miesięcy od zakończenia transakcji, która jest spodziewana w IV kwartale br. Do tego czasu będą one działały pod dotychczasowywm szyldem Tesco. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach - informuje businessinsider.com. 
 
adm
foto:  googlemaps
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno