Wałbrzych testuje elektryczny autobus

Nie zdziwcie się kiedy na przystanek podjedzie po was biały Mercedes zamiast tradycyjnych żółto-czerwonych autobusów. Właśnie trwają testy w pełni elektrycznego pojazdu, który może pojawić się za kilka lat w taborze naszego przewoźnika.

Informację o testowaniu nowego autobusu przekazał na Facebooku Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
- Za około dwa lata czeka nas przetarg na nowe autobusy miejskie - napisał prezydent.
 
Kilka lat temu zastanawiano się nad wymianą taboru na elektryczny, ale przeprowadzone wówczas badania wykazały, że w naszym położonym wśród licznych wzniesień mieście nie byłoby to opłacalne.
 
Technologia idzie jednak do przodu, dlatego najnowocześniejszy obecnie pojazd marki Mercedes przez około 3 tygodnie będzie jeździł po naszym mieście i prezentował swoje możliwości.
 
Jak informuje wicedyrektor ZDKiUM ten 12-metrowy autobus w normalnych warunkach zabiera 100 pasażerów, a w czasie pandemii może nim jechać 50 osób. Aktualnie spotkać go można na linii nr 2, ale docelowo sprawdzany będzie także na innych trasach, zwłaszcza tych bardziej wymagających między gminami.
 
Na jednym ładowaniu w sprzyjających warunkach powinien pokonać około 240 kilometrów, ale właśnie osiągi na naszym terenie pokażą, czy w niedalekiej przyszłości tego typu pojazdy mogłyby trafić tu na stałe.

 

plr

foto: FB / Roman Szełemej

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno