Jacek C: kolejne trzy miesiące aresztu

O kolejne trzy miesięce (do 18 września)  Sąd Okręgowy w Świdnicy przedłużył areszt dla byłego burmistrza Boguszowa Gorc, Jacka C.  

Jacek C.  trafił do aresztu 19  grudnia 2018 roku (niespełna dwa miesiące po wyborach). To już kolejny raz na wniosek sądu, Jackowi C. przedłużono areszt. Wyznaczono kolejne terminy rozpraw - pierwszy pod koniec lipca. 

Przypomnijmy, Jackowi C. postawiono cztery zarzuty:
- zarzut przyjęcia łapówki "w kwocie 70 tys. zł od jednego z przedsiębiorców, wykonujących pracę na rzecz gminy, w zamian za przedłużenie wykonania realizacji umowy dotyczącej oświetlenia ulicznego" (informuje prokuratura).
- zarzut działania na szkodę Gminy Boguszów-Gorce i wyrządzenia jej szkody w wielkich rozmiarach, w kwocie ponad 4 mln zł. 
- zarzut  płatnej protekcji, polegającej na powoływaniu się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i podjęciu się załatwienia sprawy w zamian za korzyść  majątkową. 
- zarzut przyjęcia łapówki - 10 tys. zł, w czasie gdy Jacek C. pełnił funkcje starosty wałbrzyskiego. W zamian za otrzymane pieniądze, miał on wydać korzystną decyzję administracyjną, dotyczącą przywrócenia prawa jazdy.
 
Były burmistrz przebywa w areszcie prawie półtora roku.  7 czerwca w Boguszowie-Gorcach odbyło się referendum w sprawie odwołania go z pełnionej funkcji. Za odwołaniem głosowały 3904 osoby na  3992 oddane głosy, frekwencja wyniosła 33,17 % i była wystarczająca by referendum było ważne. Mimo, że mieszkańcy odwołali burmistrza, do sądu wpłynął protest  jednego z mieszkańców Boguszowa. Protest ma jednak braki formalne, jeżeli zostanei uzupełniony - będzie rozpatrzony przez sąd.
 
Czytaj też:
Burmistrz Boguszowa Gorc odwołany

adm
foto: monter
redakcja@walbrzych24.com


 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno