Terytorialsi wznawiają nabór
Terytorialsi  z Dolnego Śląska wznawiają nabór ochotników i szkolenie. Sprawdź ile można zarobić zostając terytorialsem. 
 
 
Kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, mogą zgłaszać się w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień, która odpowiada za przeprowadzenie kwalifikacji. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną termin wizyty w WKU trzeba ustalać telefonicznie.

- Rekomendowanym sposobem składania wniosku o powołanie do służby jest skorzystanie z ePUAP.  Warunkiem wstąpienia do formacji jest między innymi polskie obywatelstwo, pełnoletniość i niekaralność, a także dobry stan zdrowia - informuje rzecznik jednostki Renata Mycio. Dla nowych ochotników do służby w 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej jeszcze w tym roku zaplanowano 3  szkolenia podstawowe i 3 szkolenia  wyrównawcze, które zostaną przeprowadzone w lipcu, wrześniu oraz na przełomie listopada i grudnia. 

- Działalność 16DBOT będzie ukierunkowana na zapewnienie balansu pomiędzy realizacją szkolenia, a utrzymaniem zdolności do wsparcia identyfikacji i izolacji ognisk koronawirusa. - dodaje Renata Mycio.

Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służbę pełni 24 tys. żołnierzy. Miesięczne wynagrodzenie, jak informuje Renata Mycio, to około 600 złotych. 


kama
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno