Zwycięski projekt w Jedlinie-Zdroju

Projekt ,,Kompleksowe usługi opiekuńcze i aktywizujące dla osób niesamodzielnych w Gminie Jedlina-Zdrój” został pierwszy w rankingu na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódzktwa Dolnośląskiego.

We współpracy z Fundacją Merkury, Gmina Jedlina-Zdrój jako partner aplikowała o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPOWD. Wniosek został wysoko oceniony i otrzymał dofinansowanie w wysokości  1 137 240,00 zł przy całkowitej wartości projektu 1 221 240,00 zł.     
 
Wszelkie działania projektowe związane są z funkcjonowaniem nowo powstającej infrastruktury w Gminie Jedlina-Zdrój – Centrum Usług Socjalnych. W ramach projektu sfinansowana zostanie działalność powstającego Klubu Seniora. Projekt jest też odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców w zakresie usług społecznych, między innymi są to  usługi opiekuńcze dla osób starszych niesamodzielnych. Wsparciem w ramach projektu objętych zostanie 30 osób niesamodzielnych w wieku 60+.
 
Gmina pozyskała dla swoich mieszkańców środki finansowe na realizację innowacyjnego produktu jakim jest Teleopieka. Kolejnym nowym produktem będzie Samoobsługowa Stacja Diagnostyczna. To kolejny projekt realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej z prężnie działającą wałbrzyską Fundacją Merkury.
 

 
szl
info: UMJedlinaZdroj
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno