Menu

Nie ma zagrożenia powodzią

Intensywne opady deszczu, które występują w naszym regionie już od jakiegoś czasu, spowodowały podniesienie wód w okolicznych rzekach i zbiornikach wodnych. Z kilku miejsc docierały do nas informacje o możliwym zagrożeniu podtopieniami. Obecnie sytuacja w okolicznych powiatach jest stabilna, poziom wód pozostaje pod obserwacją — informują urzędnicy.

 

Nie ma zagrożenia powodzią
Powiat Wałbrzyski
 
Obecnie obszar powiatu wałbrzyskiego nie jest objęty ostrzeżeniem hydrologicznym. Aktualny stan rzeki Strzegomki w Chwaliszowie wynosi 140cm(stan ostrzegawczy wynosi 200cm, a stan alarmowy 250cm) natomiast aktualny stan wody na rzece Bystrzyca w Jugowicach wynosi 37cm (stan ostrzegawczy 180cm, stan alarmowy 230cm)
 
- W wyniku intensywnych opadów deszczu, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu, nie doszło do zagrożenia powodziowego na terenie powiatu wałbrzyskiego. Nieliczne interwencje straży pożarnej polegały na wypompowywaniu wody z piwnic — informuje Sebastian Lewandowski ze Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.
 
Powiat Kłodzki
 
Według Lokalnego System Osłony Przeciwpowodziowej, w powiecie kłodzkim nie ma aktualnie zagrożenia podtopieniami. W Kłodzku poziom wód osiągnął stan ostrzegawczy (160 cm), jednak stan alarmowy wynosi 240 cm. Aktualnie sytuacja jest w normie, jednak samorządowcy obserwują pogodę i odczyty czujników.
 
 
 
Powiat Świdnicki
 
Starosta Piotr Fedorowicz w rozmowie z naszą redakcją zapewnił, że sytuacja jest stabilna. Podczas intensywnych opadów deszczu podtopienia nie wystąpiły. Na tą chwilę nie ma żadnych przekroczeń ani ostrzeżeń związanych z podniesieniem wód. 
 
Powiat Kamiennogórski
 
- Nie ma zagrożenia. Poziom wód jest poniżej stanów ostrzegawczych i było tak, nawet w przypadku intensywnych opadów, które miały miejsce w zeszłym tygodniu — informuje Wydział Zarządzania Kryzysowego.
 
 
szl
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.ocm 

Komentarze

ksiegowy (24 czerwca 2020 20:15)
No i ,,Ekolodzy " zbowu pomylili się w swoich ktastroficznych wizjach suszy...

Dodaj komentarz

pogoda  |   opady deszczu  |   podtopienia  |  

Problemów z drzewami ciąg dalszy

Zima wróci już w tym tygodniu

Idzie zima. Przed nami mróz i opady śniegu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij