Nie jedź bez prawa jazdy

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę  mimo cofnięcia im uprawnień do kierowania pojazdami. 

Przy ul. Głównej w Wałbrzychu, dzielnicowi z „ jedynki” zatrzymali 33-letniego wałbrzyszanina. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawniania do kierowania pojazdem. Kilka minut później, tym razem policjanci z wałbrzyskiej drogówki, przy ul. Sikorskiego zatrzymali 24-letniego wałbrzyszanina, który kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do jego kierowania.
 
Mężczyźni doskonale zdawali sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą ponieść za swoje czyny. Może im grozić grzywna albo więzienie. Nieodpowiedzialni kierujący za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
 
Policja apeluje - Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie posiadały nigdy uprawnień, z różnych powodów utraciły wcześniej prawo jazdy, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno