W Teatrze Dramatycznym rozpoczęły się próby - na razie on-line
W Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu rozpoczęły się próby do nowego spektaklu z autorskim tekstem dyrektora artystycznego Sebastiana Majewskiego. Próby na razie odbywają się online, w przestrzeni teatru zaczną odbywać się w sierpniu.
 
- Po pół roku od rozpoczęcia społecznej izolacji podejmujemy próbę opowiedzenia o nas w czasach pandemii. W spektaklu chcemy sprawdzić aktualność materiału, który on line zbieraliśmy od marca 2020 roku - gdzie byliśmy, a gdzie jesteśmy, czy coś się w nas zmieniło, a co zmieniło się na świecie? Jakie słowa straciły swoje znaczenie, a jakie zaczęły opisywać nam rzeczywistość. Myślimy o wspólnym przyjrzeniu się temu, co stało się z naszym zbiorowym doświadczeniem - mówi dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego, Sebastian Majewski.
Premiera planowana jest na 4 września na Dużej Scenie.
 
PANI MORU
tekst: pilgrim /majewski
reżyseria: seb majewski
 
obsada:
Irena Sierakowska
Anna Solarek
Michał Kosela
Piotr Mokrzycki
Czesław Skwarek
Piotr Tokarz
Ryszard Węgrzyn
 
Premiera spektaklu „PANI MORU” otworzy nowy sezon w Teatrze Dramatycznym pod hasłem „WIEMY, JAK TO ZROBIĆ”, w którym zaplanowano premiery 16 monodramów aktorskich – każdego z członków zespołu aktorskiego. Premiery pierwszych monodramów odbędą się w październiku.

adm
foto: Teatr Dramatyczny
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno