Świdnica: dziennikarze i blogerzy turystyczni będą promować miasto
Piętnastu dziennikarzy i blogerów turystycznych  przyjechało do Świdnicy, by w ramach organizowanej przez Referat Turystyki Urzędu Miejskiego wizyty studyjnej, zapoznać się z ofertą turystyczną miasta i jego okolic. 
Wśród uczestników jest między innymi znany dziennikarz telewizyjny i podróżnik - Jakub Porada, czy górołaz, organizator wycieczek i imprez turystycznych, dziennikarz Onetu - Albin Marciniak. Świdnickie study tour  jest pierwszą, organizowaną w warunkach COVID-owych tego typu akcją branżową w Polsce. Dotąd żadne miasto, ani gmina, korzystająca z podobnych jak Świdnica narzędzi promocji turystycznej nie podjęło się organizacji popularnych w branży turystycznej wizyt studyjnych w obowiązujących warunkach sanitarnych. Niektóre miasta zaprosiły media na wirtualne study tour, Świdnica postanowiła przetrzeć szlaki i zrobić spotkanie promujące walory turystyczne miasta jak dawniej, z zachowaniem jednak obowiązujących warunków bezpieczeństwa. 
 
- Gdy tylko pojawiła się taka możliwość i nieco złagodzono przepisy dotyczące funkcjonowania atrakcji turystycznych, obiektów noclegowych i restauracji rozesłaliśmy zaproszenia do udziału w wizycie studyjnej do dziennikarzy turystycznych z Polski i blogerów będących inspiracją dla wielu indywidualnych turystów. I zastanawialiśmy się, jak zareagują,  czy odpiszą nam: czy wy zwariowaliście, czy jednak je przyjmą. Okazało się, że większość się ucieszyła i wręcz powiedziała  „wreszcie ktoś się przełamał, wracajmy do normalności” - mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
 
Poprzez organizację wizyty studyjnej  miasto chce zwrócić uwagę gości na atrakcyjność swojego dziedzictwa kulturowego. Z drugiej strony chodzi o to, by pokazać, że działające podmioty podejmujące turystów spełniają wszelkie obowiązujące standardy, a wiec turyści mogą czuć się w Świdnicy bezpiecznie.  
 
- Tegoroczny program przygotowaliśmy tak, by naszym gościom pokazać Świdnicę znaną i nieznaną, oczywistą i mniej oczywistą. Chcemy zwrócić uwagę dziennikarzy i blogerów również na takie elementy dziedzictwa kulturowego naszego miasta, które stanowią duży potencjał turystyczny i wymagają zagospodarowania. Siła mediów zawsze jest duża, być może dzięki niej znajdzie się ktoś, kto zechce w takie miejsca zainwestować. Dlatego, oprócz sztandarowych obowiązkowych obiektów takich jak m.in. Kościół Pokoju, Katedra Świdnicka, Wieża Ratuszowa, Muzeum Dawnego Kupiectwa, basteja strzegomska, starówka, dziki, pałac opatów cysterskich, samolot „Czerwonego Barona”, relikty Twierdzy Świdnickiej,  dziennikarze i blogerzy będą mieli okazję obejrzeć słynną niedziałającą amplifikatornię – stację wzmacniakową sygnału działającą podczas II wojny światowej będącą w zasobach firmy Orange oraz świdnickie podziemia.  Opowiemy również o tym, co warto odwiedzić w okolicach Świdnicy, na obszarze  innych, sąsiadujących z naszym powiatem gmin z powiatu wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego, gdyż Świdnica to z jednej strony piękne, historyczne miasto, z drugiej bardzo dobra baza wypadowa w inne ciekawe miejsc, gdzie można zobaczyć kolejne wartościowe zabytki czy  wypocząć aktywnie wędrując po górach – dodaje Sylwia Osojca-Kozłowska.
 
Organizacja wizyty studyjnej ma przełożyć się na bezpłatne publikacje o Świdnicy dla turystów (w prasie drukowanej i internecie) i wpisy na portalach społecznościowych.
 
- Nieplanowaną, darmową reklamę Świdnica miała już dzisiaj. Paweł Kunz, ekspert i dziennikarz turystyczny miał wejście na żywo o godz. 11:30 na antenie TVN24. Z tarasu wieży ratuszowej opowiadał o naszym mieście zapraszając do niego – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska.  kama
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno