Dwa sztaby mobilizują siły

Tuż po ogłoszeniu sondaży exit poll z dużą pewnością można stwierdzić, że sztaby Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego już w pełni mobilizują siły na drugą turę. Co po zakończeniu ciszy wyborczej mieli do powiedzenia przedstawiciele komitetów najwyżej notowanych kandydatów?

Pierwsza tura wyborów według sondaży należy do urzędującego Prezydenta Andrzeja Dudy. Wynik 41,8% jeszcze może ulec zmianie po przeliczeniu głosów przez PKW ale nie na tyle by odebrać w tej rundzie prowadzenie.

 

- Wygrana Prezydenta Dudy w pierwszej turze to wielkie świadectwo dojrzałości obywatelskiej i świadectwo dla pana Prezydenta za udane pięć lat, za te wszystkie sprawy, które udało się dla Polaków zrealizować - mówi Kamil Zieliński, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie wałbrzyskim.

 

 

Dziś sztab Rafała Trzaskowskiego może cieszyć się drugim wynikiem na poziomie 30,4% i z pewności uczestnictwa w drugiej turze.

 

- Absolutnie jest radość z tego, że mamy drugą turę. Wierzyliśmy bardzo mocno, że Rafał Trzaskowski będzie w drugiej turze. Jesteśmy też zadowoleni z wyniku Prezydenta Dudy, ponieważ jeszcze niedawno sondaże dawały mu dużo więcej, nawet ponad 50% i szansę na wygraną w pierwszej turze - komentuje senatorka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

 

Wyborczy wyścig dziś się nie zakończył. Dwóch najsilniejszych kandydatów zmierzy się za dwa tygodnie w drugiej turze. Ich komitety zapowiadają, że do tego czasu czeka ich dużo ciężkiej pracy i przekonywania zwolenników kandydatów, którzy już odpadli.

 

- Będziemy jeszcze więcej w terenie, będziemy rozmawiać z ludźmi bo z tego pan Prezydent zawsze był znany. Był we wszystkich powiatach, przez pięć lat był z ludźmi, więc my wszyscy, którym zależy na losach Polski, na kontynuacji dobrej zmiany, będziemy się angażować na tyle, na ile starczy nam sił, aż do końca, czyli wygranej pana Prezydenta w drugiej turze - zapowiada Kamil Zieliński.

 

- Zarówno Rafał Trzaskowski, jak i my lokalnie będziemy prosić kandydatów z demokratycznej opozycji, by wsparli go teraz w drugiej turze. Będziemy zwracać się do wszystkich, którzy chcą innej Polski, nie tej którą prezentuje od pięciu lat Prezydent Duda. Będziemy też mobilizowali i prosili tych, którzy dzisiaj być może nie poszli do urn. Bardzo mocno wierzymy, że druga tura będzie naszą turą - podsumowuje Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

 

Pozostali kandydaci uzyskali według sondaży:

Szymon Hołownia - 13,3%

Krzysztof Bosak - 7,4%
Robert Biedroń - 2,9%
Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6%
Marek Jakubiak - 0,5%
Waldemar Witkowski - 0,3%
Paweł Tanajno - 0,3%
Stanisław Żółtek - 0,3%
Mirosław Piotrowski - 0,2%
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno