IN-SANITY - nowa wystawa w BWA

Już w najbliższą sobotę będziemy mogli zapoznać się z twórczością kolejnej wałbrzyskiej artystki. Dzieła Pauliny Brzezińskiej zagoszczą w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA przy ul. Słowackiego.

Paulina Brzezińska urodziła się 11.09.1990 r. i mieszka w Wałbrzychu. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Dyplom architekta wnętrz oraz tytuł magistra sztuki otrzymała w 2015 roku u profesora Krzysztofa Wołowskiego.
 
Obecnie pracuje w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki Biurze Wystaw Artystycznych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i od niedawna kolażem. Tematem prac Pauliny Brzezińskiej jest głównie anatomia ludzi i zwierząt oraz ekspresja i dynamika ciała w ruchu. W ostatnich latach pojawiły się także graficzne przedstawienia nocnych pejzaży. 
 
Prace malarskie cechuje duże natężenie mroku. Postacie lub obiekty zazwyczaj wydobywane są z ciemnego tła za pomocą intensywnego snopu światła. Ostry światłocień, ciemna paleta barw oraz bliska, stłoczona kompozycja zdająca się wychodzić z obrazu, są zabiegiem stylistycznym nawiązującym do obrazów Caravaggia.
 
Kolaże, których podstawą i główną inspiracją są błędne wydruki, przedstawiają np. czaszki zwierząt jako minimalistyczną grafikę, czy nocne pejzaże. Nokturny są wyrazem tęsknoty za ciszą i spokojem jaki niesie noc.
 
Wystawa „IN – SANITY” jest próbą zmierzenia się z trudnymi tematami jakimi są depresja, stany lękowe czy samotność. Dotykają one coraz więcej osób we wszystkich grupach wiekowych i w każdym środowisku. Często są bagatelizowane. Osoby zmagające się z tymi problemami często słyszą znamienne hasła „Weź się w garść”, „Będzie dobrze”, „Wyrzuć to z siebie”. Niestety bardzo rzadko idzie za tym chęć zrozumienia istoty problemu, z jakim zmaga się druga osoba. Instynktownie bronimy się przed negatywnymi emocjami i blokujemy zdolność współodczuwania. Poprzez szereg prac malarskich, kolaży i rysunków, można spróbować zmierzyć się ze smutkiem, rozpaczą, lękami, samotnością które mogą targać każdym z nas.
 
Wystawy oraz działania artystyczne:
03.07.2019 r. – Wystawa Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Wrocławskiego oddziału w Wałbrzychu w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA
16.05.2019r. – „ERROR” wystawa indywidualna w Art. Caffe „Pod Pretekstem” w Wałbrzychu
29.09.2017 r. – wystawa poplenerowa „Barwy i Struktury” Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
07.08.2017r - 20.08.2017r - plener ceramiczno–malarski „Barwy i Struktury” Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
30.03.2017r - 26.06.2017r – „Ślady… Eufrozyn Sagan i życie zapisane w kamieniu”, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
27.02.2017r - 24.03.2017r - Triennale Sztuki Wałbrzyskiej, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
27.10.2016r - „MI_SZ_MASZ” (moje/cisza/to co widać) wystawa indywidualna, Club A’Propos w Wałbrzychu
3-4.09.2016r - wystawa indywidualna, towarzysząca oraz prowadzenie warsztatów rysunkowych dla dzieci, Mistrzostwa Młodzieży i Szkolnej i Akademickiej Zamek Książ Wałbrzych
11.09.2015r – wystawa Wałbrzyskiej Grupy Twórczej Kontrast w Bibliotece pod Atlantami
21.09.2013 r – wystawa towarzysząca, Zjazd Absolwentów z okazji 65-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu
24.04.2009r – „Galeria 48” Wystawa w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, oddział Biały Kamień, wraz z Jagodą Stączek
13-15.06.2008r – wystawa indywidualna, towarzysząca, Mistrzostwa Młodzieży i Szkolnej i Akademickiej Szczawno-Zdrój, Dworzysko
11.02.2008r – wystawa Prac Wychowanków Takisa Makandasisa, Biblioteka Pod
Atlantami w Wałbrzychu
11.06.2006r - wystawa indywidualna, towarzysząca, Mistrzostwa Młodzieży i Szkolnej i Akademickiej Lubiechów, Wałbrzych
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno