Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych

Policjanci  zatrzymali trzech kierujących - dwóch z nich było w stanie nietrzeźwości, a trzeci miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i posiadł przy sobie narkotyki. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem.

28 czerwca wieczorem policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu patrolowali rejon dzielnicy Nowe Miasto.
 
Po godzinie 21:00  zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kierował na ul. 11 listopada w Wałbrzychu samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało ponad 2 promila alkoholu w jego organizmie. 41-letni mieszkaniec Wałbrzycha  za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed Sądem.
 
Do kolejnego zatrzymania doszło kilka minut przed północą. Również funkcjonariusze wałbrzyskiej prewencji  na ul. Andersa w dzielnicy Biały Kamień zatrzymali 39-latka, który prowadził pojazd pomimo obowiązującego zakazu do ich kierowania.
 
Podczas kontroli od wałbrzyszanina była wyczuwalna woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że mężczyzna jest pod jego wpływem. Dodatkowo policjanci przy mężczyźnie marihuanę. Od kierowcy pobrano krew.
 
39-latek już usłyszał zarzut posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu a także kierowania po użyciu alkoholu. W przypadku, gdy wynik badania krwi wyjdzie pozytywny, dodatkowo odpowie za jazdę pod wpływem niedozwolonej substancji. Grozi mu do 5 lat więzienia oraz kolejny zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat .
 
Godzinę później, tuż po północy, wałbrzyscy policjanci udali się na ul. 1 Maja, gdzie zatrzymano kolejnego pijanego.  Kierujący ukrywał się przed funkcjonariuszami w pobliskich krzakach. Po przeprowadzeniu  badania okazało się ze 36-letni wałbrzyszanin ma pond 2 promile alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno