19-latek zawiadomił o przestępstwie, którego nie było – teraz odpowie przed sądem

Policjanci w  Boguszowie – Gorcach zatrzymali 19-latka. Mężczyzna zawiadomił o oszustwie, którego nie było. Jak ustalili mundurowi, sprawca sam dokonywał przelewów internetowych, a później wymyślił, że oszust włamał się na jego konto bankowe i zabrał pieniądze. Grozi mu do 5 lat więzienia.

20 grudnia 2019 roku mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego zgłosił policjantom z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, że jest ofiarą przestępstwa.
 
19-latek zeznał, że ktoś włamał mu się na jego konto bankowe i dokonał kilku przelewów na kwotę ponad 600. Sprawą natychmiast zajęli się boguszowscy śledczy, którzy zaczęli mieć wątpliwości co do wiarygodności zeznań poszkodowanego.
 
W tym przypadku tzw.”policyjny nos” nie zawiódł. W toku prowadzonych czynności policjanci szybko ustalili, że do takiego zdarzenia nie doszło. Policjanci zatrzymali 19-latka. Mężczyzna przyznał się dowiny, tłumaczył się, że sam dokonywał przelewów, aby kupić dodatki do gier komputerowych, a  wymyślił całe zdarzenie żeby odzyskać wydane pieniądze.
 
19-latkowi za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań grozi do 5 lat więzienia.
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno