Pół roku więzienia za znęcanie się nad psem

Pół roku więzienia, 10-letni zakaz posiadania zwierząt i 1000 złotych na rzecz świdnickiego schroniska dla  zwierząt - to wyrok jaki zapadł przed świdnickim sądem. To kolejny wyrok bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad zwierzętami. 

 

 

 

Skazany to 61-letni bezdomny ze Świebodzic. Jak donosi portal Swidnica24.pl mężczyzna w marcu ubiegłego roku żebrał przed jednym ze sklepów.  Na sznurku miał szczeniaka, którego podnosił ciągnąc za sznur, kopał i szarpał za głowę. Dzięki kobiecie, która poinformowała policję o całej sytuacji psa udało się uratować. Zwierzę było zagłodzone, miało pasożyty i ataki padaczki. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad psem, poprzez jego kopanie, głodzenie, a także niezapewnienie mu opieki weterynaryjnej . 

Sąd Rejonowy w Świdnicy skazał Jerzego J. na karę pół roku bezwzględnego więzienia. Oprócz tego mężczyzna otrzymał 10-letni zakaz posiadania zwierząt oraz nakazano mu dokonanie wpłaty 1000 złotych nawiązki na rzecz świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt - informuje Swidnica24.pl

– Niech to będzie ostrzeżenie dla innych osób, które chciałby krzywdzić zwierzęta. Takie przypadki nie uchodzą płazem – mówił  prokurator Rejonowy w Świdnicy, Marek Rusin.


kama
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno