Mapa Zagrożeń - prawie 8,5 tysiąca zgłoszeń

Blisko 8497 zagrożeń zgłosili od czasu uruchomienia na Dolnym Śląsku Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Wciąż najczęstsze problemy dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowego parkowania.

Dzięki wielomiesięcznej analizie zgłoszeń lokalnej społeczności naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policja jest pewna, że spełnia ona swoje zadanie, a funkcjonariuszom pozwala szybko i trafnie diagnozować oraz eliminować zagrożenia, co realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa wałbrzyszan oraz mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. W ciągu ponad 3,5 roku w naszym regionie internauci zgłosili poprzez aplikację 8497 zagrożeń. W tym roku wałbrzyscy policjanci odnotowali ich 783 zgłoszeń, a w zeszłym miesiącu 100.
 
Najwięcej naniesionych przez ponad 3,5 roku zagrożeń, które mieszkańcy uznali za najbardziej uciążliwe dotyczyło:
- miejsc, w których przekraczana jest prędkość (3309),
- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (1741),
- nieprawidłowego parkowania (958),
- miejsc zagrożonych przestępczością narkotykową (496),
- dzikich wysypisk śmieci (437),
- grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją (209).
 
Przez pięć miesięcy tego roku natomiast mieszkańcy Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego nanieśli na mapę zagrożeń najwięcej zgłoszeń w tych podobnych kategoriach, ale w trochę innej kolejności, dotyczących:
- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (176),
- miejsc, w których przekraczana jest prędkość (146),
- nieprawidłowego parkowania (108),
- dzikich wysypisk śmieci (72),
- miejsc zagrożonych przestępczością narkotykową (57),
- osób bezdomnych wymagających pomocy (34).
 
Po co powstała Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie naszego miasta oraz całego powiatu wałbrzyskiego.
 
Policja przypomina, że zgłoszenia dokonywane poprzez KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
 
Krajową Mapę Zagrożeń znajdziecie TUTAJ
 
opr.plr
foto: Geoportal / Krajowa Mapa Zagrożeń
redakcja@walbrzych24. com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno