Świdnicki TBS będzie budował mieszkania w Strzegomiu

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta podpisali list intencyjny dotyczące budowy budynku wielorodzinnego w Strzegomiu. Budowę ma realizować Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.


 

- To bardzo ważny dokument. Problem braku mieszkań dla osób, które nie są na tyle zamożne, aby je kupić, a nie mają jednocześnie uprawnień do otrzymania ich z puli miejskiej jest bardzo duży. Dotyczy to przede wszystkim ludzi młodych ale także emerytów, którzy szukają lokum w dobrym standardzie, zabezpieczającego ich potrzeby mieszkaniowe. Jestem zadowolona, że Świdnica ma TBS – jeden z pierwszych w Polsce, działający już od ponad dwóch dekad. Cieszę się, że Strzegom skorzysta z naszego doświadczenia – mówiła prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.  
 
Gmina Strzegom wniesie aportem do ŚTBS grunt i kupi udziały w spółce. Inwestycja będzie kredytowana przez  Bank Gospodarstwa Krajowego, przyznany na preferencyjnych warunkach z wykorzystaniem finansowania z Funduszu Dopłat. 

kama
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno