Spragnieni koncertów ?
VooVoo, Raz Dwa Trzy i Wojtek Mazolewski Quintet na scenie projektu WYGRAMY MUZYKĄ. Cykl koncertów rozpocznie VooVoo już 5 lipca, a 19  lipca swoje 30. urodziny na scenie świętował będzie zespół Raz Dwa Trzy.

 
 
 
Znamy już trzech artystów, którzy wystąpią online w ramach cyklu Wygramy muzyką. Obok zespołu VooVoo, w kolejnej odsłonie wystąpią Wojciech Mazolewski Quintet i Raz Dwa Trzy. To dopiero początek, który już dziś zapowiada festiwal online na bardzo wysokim poziomie. Wkrótce poznamy kolejnych muzyków, którzy zdecydowali się na udział w projekcie.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, uczestnicy mają do dyspozycji streaming na 7 kamer. Widz może więc nie tylko przyglądać się warsztatowi poszczególnych muzyków, ale i zmieniać kanały w trakcie koncertu tak, by podejrzeć grę kilku instrumentalistów. To nie wszystko! Oprócz samego koncertu, na uczestników czekają wywiady z muzykami poprowadzone przez redaktora muzycznego Piotra Metza i konkursy.


 
Teraz  jazz - Wojtek Mazolewski Quintet  12 lipca
Jeden z najpopularniejszych polskich jazzmanów wprowadził jazz na muzyczne listy przebojów. Ten gatunek cały czas się rozwija, tworząc brzmienia łączące się z kulturą hip-hopową, elektroniczną i klubową. Dzięki temu Wojtek Mazolewski trafia również do świadomości młodego słuchacza i tworzy nowy rodzaj muzyki. Oprócz Wojtek Mazolewski Quintet jest również liderem i założycielem grupy Pink Freud, której płyty wydawane są przez Universal Music Polska. 
 
W grudniu 2019 roku zespół wydał swoją najnowszą płytę „When Angels Fall”, na której znalazły się interpretacje twórczości wybitnego Krzysztofa Komedy. Zbliżający się koncert będzie więc okazją, aby wysłuchać utworów z nowej płyty na żywo. 


30 lat jak jeden koncert - Raz Dwa Trzy zagra 19 lipca
30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze, trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki. I tak zaczęła się historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych zespołów polskiej sceny muzycznej – zespołu Raz Dwa Trzy. Koncertują nieprzerwanie od 1990 roku, w roku 2020 obchodzą 30-lecie swojego istnienia.
 
 
Nie tylko online
Dzięki zwiększeniu liczby osób uczestniczących w koncertach, pojawiła się możliwość zaproszenia uczestników na koncerty na żywo. Tylko 150 osób będzie mogło wziąć udział w każdym z koncertów w klubie Progresja w Warszawie. Pozostali będą mogli obejrzeć koncert streamingowany w najwyższej technologii. 
 
Informacje o projekcie i koncertach znajdziesz TUTAJ

5  lipca - VooVoo
12 lipca -  Wojtek Mazolewski Quintet
19 lipca -  Raz Dwa Trzy

 
O projekcie
W serii koncertów pod szyldem Wygramy muzyką wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia do organizacji streamingowych koncertów na 7 kamer, w ramach których widzowie wybierają punkt widzenia i muzyka, którego obserwują. Dodatkowo dostępny jest miks realizatorski. Widzowie dowolnie zmieniają kanały podczas koncertu i sami 'komponują' widowisko, w którym uczestniczą.
Koncerty są interaktywne – w ich trakcie widzowie komentują, a muzycy odpowiadają. A do tego po wydarzeniu wywiady z muzykami prowadzi niezrównany dziennikarz muzyczny Piotr Metz.
 

opr. pos
foto: użyczone (zespolrazdwatrzy.pl)
redakcja@walbrzych24.com

 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno