Będą sprzątać Chełmiec i Góry Wałbrzyskie. Pomożesz?
– Jedziemy w Góry Wałbrzyskie i wchodzimy na Chełmiec, gdzie przykręcimy kolejnego orła będącego symbolem akcji. W drodze powrotnej oczywiście posprzątamy szlak górski – mówi ekolog Dominik Dobrowolski, organizator akcji "Śmieci skrzydeł nie mają”, która już jutro w naszym regionie. Pomożecie ? 
 
 

Spotykamy się w piątek (3 lipca) o godz. 11:00  przed dworcem PKP Wałbrzych Miasto

- Wchodzimy na Chełmiec i w drodze powrotnej sprzątamy szlak. – Mam worki i rękawice! A dobry humor zabierzcie ze sobą – zaprasza do udziału Dominik Dobrowolski.

To już druga taka zbiórka zorganizowana przez Dominika Dobrowolskiego z janowicką świetlicą wiejską „Rudawy”. Dzieci zachęcane przez swoją opiekunkę – Krystynę Pisarską, chętnie biorą udział w rozmaitych działaniach i projektach ekologicznych. Sprzątają górskie szlaki, dbają o rzekę i potoki, sadzą drzewka, tworzą plakaty zachęcające mieszkańców do dbania o środowisko.

- Tygodniowa zbiórka elektrośmieci na terenie gminy Janowice Wielkie, którą zorganizowała świetlica wiejska „Rudawy”, przyniosła świetny efekt. Podczas zbiórki dzieci zachęcały dorosłych do przejrzenia strychów i piwnic, i wyczyszczenia wszystkich zakamarków z elektrogratów. Wielkiego wsparcia udzielił świetlicy tata dwóch uczęszczających do świetlicy chłopców, Pan Jurek Jachimowski, który swoim samochodem zwoził wszystko w wyznaczone miejsca. Do akcji włączyła się Gmina Janowice Wielkie, promując ją i udostępniając miejsce na przechowywanie przekazanych elektrośmieci – opowiada Dominik Dobrowolski.

 


Teraz przyszedł czas na Góry Wałbrzyskie no i "naszą ulubioną górkę" - Chełniec. 

- Zapraszamy do przyłączenia się do naszej wycieczki! Spotykamy się z dziećmi ze świetlicy już w ten piątek (3 lipca) o godz. 11 przed dworcem PKP Wałbrzych Miasto! Wchodzimy na Chełmiec i w drodze powrotnej sprzątamy szlak. – Mam worki i rękawice! A dobry humor zabierzcie ze sobą – zaprasza do udziału Dominik Dobrowolski.
 
 
Akcje „Śmieci skrzydeł nie mają” są organizowane wspólnie z Koalicją Recykling Górom, w skład której wchodzą liczne organizacje, firmy, osoby prywatne, górskie schroniska. 
 
opr. adm
foto: użyczone/walbrzych24.com
redakcjawalbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno